Artykuł sponsorowany

3 korzyści z renowacji starych mebli

3 korzyści z renowacji starych mebli
Moda podobno przemija, ale styl pozostaje na dłużej. To słynne powiedzenie doskonale pasuje również do wielu starych mebli. Pomimo swojego wieku wciąż przyciągają uwagę i to zarówno dekoratorów wnętrz, jak i zwykłych ludzi. Dlatego firmy zajmujące się renowacją staroci nie mogą narzekać na brak klientów. Przedstawiamy podstawowe korzyści z odnawiania starych mebli.

Znaczenie sentymentalne mebli

Dla wielu ludzi meble nie są tylko zwykłymi elementami wyposażenia wnętrz. Niektóre przedmioty mogą się przecież kojarzyć z dzieciństwem, czy z bliskimi nam osobami, które już odeszły. Takie rzeczy budzą wiele ciepłych wspomnień i mają wręcz wartość sentymentalną. Ponadto dla wielu osób jest to swoisty powrót do dzieciństwa. Lubimy je mieć obok siebie, chociaż są już podniszczone i nie zawsze idealnie pasują do wystroju domu. W takim przypadku dobrym pomysłem będzie renowacja mebli, dzięki czemu odzyskają one swój dawny blask. Przy okazji można je bardziej dopasować do stylu naszego domu. Czasami wystarczy sama zmiana koloru.

Pomimo wieku mają swój styl

Już od wielu lat utrzymuje się trend w architekturze polegający na wykorzystywaniu starych mebli. Odnajdują się one nie tylko w tradycyjnie urządzonym mieszkaniu, ale również w bardziej modernistycznej stylistyce. W nowoczesnych aranżacjach stanowią intrygujące przełamanie konwencji i designerską dekorację. Wyjątkowy styl nie jest zarezerwowany wyłącznie dla barokowych arcydzieł, potocznie zwanych ludwikami. Co raz więcej ludzi zgłasza się do firm zajmujących się renowacją, również z meblami bardziej współczesnymi. Klientami Janusza Zaręby, znanego warszawskiego renowatora mebli są także osoby zafascynowane okresem PRL-u. Prawdziwe perełki zaprojektowane przez znanych polskich twórców pochodzą szczególnie z lat 50., 60. i 70. Unikalne wzornictwo z tamtych czasów doskonale zdobi wnętrza w stylu vintage.

Wyjątkowa jakość

Nowoczesne meble często znacząco odbiegają jakością od swoich starszych egzemplarzy. Produkcja współczesnych mebli jest w dużym stopniu zautomatyzowana, co przekłada się też niestety na poziom ich wykonania. W celu obniżki kosztów stosuje się coraz częściej niedrogie materiały drewnopodobne, które nigdy nie będą tak trwałe, jak te wykonane z prawdziwego litego drewna. Dlatego odnowienie drewnianego regału, stolika, czy komody ma również swoje uzasadnienie ekonomiczne. Renowacja będzie tańszą opcją niż zakup nowego drewnianego mebla w jakimś drogim designerskim sklepie.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz