Artykuł sponsorowany

Metoda dr. Volla w diagnostyce medycznej

Metoda dr. Volla w diagnostyce medycznej

Medycyna alternatywna coraz częściej stanowi element badań wykorzystywanych w diagnostyce i leczeniu przez tradycyjnych lekarzy. Jest to efektem doceniania jej skuteczności, szczególnie w niektórych obszarach medycyny. Jedną ze stosowanych powszechnie metod jest metoda dr. Volla.

Założenia metody dr. Volla

Metoda elektroakupunktury została wynaleziona i opracowana przez niemieckiego lekarza dr. Reinholda Volla, jako jedna z metod terapeutyczno-diagnostycznych i jest stosowana do dziś od lat 50. ubiegłego wieku. O jej popularności decyduje przede wszystkim skuteczność pozwalająca na przebadanie każdego fragmentu ciała i każdego znajdującego się w nim organu, wykazując wszelkie nieprawidłowości ich funkcjonowania. Założeniem metody jest informodiagnostyka poprzez wykonanie pomiarów w tzw. punktach akupunkturowych i określenie wartości ich potencjałów bioenergetycznych.  Punkty te znajdują się na stopach i dłoniach pacjenta i są powiązane z różnymi tkankami oraz organami wewnętrznymi. Metoda ta opiera się na założeniach chińskiej akupunktury.

Podstawą wykonywanych badań jest przekonanie, że każda tkanka, organ, toksyna, pasożyt czy zmiana patologiczna posiada swoją własną częstotliwość rezonansową, dzięki czemu badanie pozwala na jej wykrycie i zinterpretowanie. Specjalnie zaprojektowane urządzenie wykrywa te częstotliwości, zapisując nawet kilkadziesiąt tysięcy informacji składających się na kompletny obraz diagnostyczny. Informacje o częstotliwościach rezonansowych przenoszone są przez układ nerwowy, a wychwytywane mogą być zinterpretowane przez komputer ze wskazaniem na występujący stan zapalny, obecność toksyn czy inne anomalie. Możliwość zdiagnozowania różnych dysfunkcji sięga 95% i właśnie ta skuteczność decyduje, że metoda dr. Volla jest jedną z najczęściej stosowanych metod diagnostycznych w wielu klinikach na całym świecie.

Test Vega – uproszczona metoda dr. Volla

Uzupełnieniem metody dr. Volla jest test Vega, znany też jako test obciążeń organizmu. Jego założenia są zbliżone do metody dr. Volla, a często nawet uważa się go za jej uproszczoną wersję. Vega Test określany też testem reakcji Schimmela lub w skrócie VRT (ang. Vegetative Reflex Test) powstał prawie trzydzieści lat później w laboratoriach amerykańskich i został stworzony przez ucznia dr. Volla – niemieckiego lekarza Helmuta Schimmela. Założeniem metody jest wykonanie pomiaru badawczego elektrodermalnego w wybranych punktach akupunkturowych na dłoni pacjenta oraz określenie prawidłowości pomiaru. Wynik oznaczany jest metodą zero-jedynkową pozwalającą na wskazanie prawidłowości lub nieprawidłowości. 

Vega Test to prosta i nieinwazyjna, a przede wszystkim bezbolesna i bardzo skuteczna metoda diagnostyczna stosowana przez wiele placówek medycznych takich jak m.in. Klinika Biorezonansu. Pozwala ona wykrywać obecność toksyn, zakwaszenia organizmu, stanów zapalnych i innych tego typu dysfunkcji. Dzięki niej może zostać wykryty pasożyt, bakteria, wirus i inne drobnoustroje. Pomimo wysokiej skuteczności obu metod naturoterapeuci uważają, że najefektywniejsze jest stosowanie obu metod jednocześnie, bowiem nakładające się na siebie wyniki dają gwarancję występowania konkretnego stanu w organizmie, potwierdzając się wzajemnie. Wyniki obu testów są doskonałą podstawą do ordynowania leków.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz