Artykuł sponsorowany

Kiedy wykonuje się laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Kiedy wykonuje się laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Lasery w medycynie są wykorzystywane powszechnie – korzystają z nich lekarze różnych specjalizacji. Jeżeli chodzi o urologów, to laser pozwala skutecznie leczyć kłopotliwy dla wielu kobiet problem nietrzymania moczu (NTM). Jakie są wskazania do przeprowadzenia leczenia laserowego? Czy każda kobieta skarżąca się na NTM może skorzystać z takiego zabiegu? Rozwiewamy wątpliwości dotyczące laserowego leczenia nietrzymania moczu.

Dlaczego nietrzymanie moczu leczy się laserem?

Nie wszystkie pacjentki dotknięte problemem NTM zgłaszają się odpowiednio wcześnie do lekarza. Współcześnie jest wiele metod leczenia nietrzymania moczu. Specjaliści przekonują, że gdy schorzenie jest we wczesnej fazie, możliwe jest jego całkowite usunięcie, i to przy użyciu bezbolesnych i szybkich metod. Jedną z nich jest właśnie laserowe leczenie nietrzymania moczu. Pacjentki, które szybko zwrócą się do urologa, mogą uniknąć zabiegu chirurgicznego.

Ponieważ laserowe leczenie nietrzymania moczu jest skuteczne (zwłaszcza we wczesnym stadium choroby) i współcześnie w wielu przypadkach uznawane za alternatywę dla klasycznych, czyli chirurgicznych metod leczenia, to oferuje je wielu specjalistów. Przykładowo w ten sposób problem nietrzymania moczu rozwiązuje urolog lek. Rafał Bogacki, który przyjmuje pacjentów na terenie Bielska-Białej i Dąbrowy Górniczej.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Nietrzymanie moczu to zawsze efekt osłabienia mięśni pochwy. Problem ten dotyka panie w różnym wieku, choć ryzyko wzrasta po przejściu menopauzy. Niezależnie od tego, czy schorzenie jest konsekwencją ciąży i porodu czy też wieku, zaburzenie można leczyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest właśnie laserowe leczenie nietrzymania moczu.

O tym, czy leczenie schorzenia nietrzymania moczu będzie mogło zostać przeprowadzone przy użyciu lasera, decyduje specjalista – lekarz urolog. We wczesnej fazie choroby zastosowanie tej metody leczenia najczęściej jest możliwe i polecane, a to dlatego, że zabieg jest bezbolesny, a pacjentka może od razu powrócić do swoich codziennych zajęć.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – jak szybko pojawiają się efekty?

Pierwsze efekty leczenia przeprowadzonego przy użyciu lasera pacjentki zauważają już po upływie miesiąca. W zależności od stopnia zaawansowania choroby, rezultaty mogą utrzymywać się nawet przez wiele lat. Dotyczy to przede wszystkim młodych pacjentek, u których problem z nietrzymaniem moczu pojawił się po ciąży i porodzie. Gdy choroba jest bardziej zaawansowana, lekarze wdrażają dodatkowe metody leczenia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz