Artykuł sponsorowany

Węże hydrauliczne – jeden z najważniejszych elementów hydrauliki siłowej

Węże hydrauliczne – jeden z najważniejszych elementów hydrauliki siłowej

Hydraulika siłowa ze względu na swoje oczywiste zalety wykorzystywana jest w bardzo wielu urządzeniach. Wynika to z tego, że nawet niewielki układ hydrauliczny potrafi pracować z naprawdę dużą siłą. Jednym z najważniejszych elementów układów hydraulicznych są węże hydrauliczne. Muszą one mieć określone parametry, ale przede wszystkim powinny być odpowiednio zakute – tylko wtedy są użyteczne.

Znaczenie hydrauliki siłowej

Hydraulika siłowa jest dziś niezwykle popularna – wszystko to ze względu na bardzo liczne zalety napędów hydraulicznych. Po pierwsze są one dość lekkie i niewielkie, a jednocześnie bardzo trwałe i niemal niezawodne. Charakterystyczny dla tego rodzaju napędów jest duży moment rozruchowy przy zachowaniu bardzo krótkiego czasu rozruchowego. Poza tym napędy hydrauliczne dają nam możliwość płynnego regulowania prędkości pracy i zmiany kierunków. Są przy tym bardzo precyzyjne. Do długiej listy zalet takich napędów warto dodać też niskie koszty ich konserwacji. Te wydajne rodzaje napędu można spotkać w bardzo wielu stosowanych dziś maszynach budowlanych i nie tylko. Zadbany, regularnie konserwowany układ hydrauliczny jest niezwykle trwały i bardzo odporny na wszelkiego typu awarie. Jedną z częstszych prac, koniecznych do utrzymania układu hydraulicznego we właściwym stanie, jest zakuwanie węży, o czym mówi nasz ekspert z firmy PTR. PPUH Kałuża Piotr.

Głównym profilem działalności naszej firmy jest produkcja oraz serwis przewodów hydraulicznych. Produkujemy je także w niestandardowych wymiarach, na specjalne zamówienie klienta. Zakuwamy węże wysoko- oraz niskociśnieniowe. Zapewniamy najwyższą jakość zakuwania przewodów hydraulicznych oraz długą żywotność przewodów. Zakuwamy przewody hydrauliczne do maszyn rolniczych, drogowych, budowlanych, transportowych i innych – tłumaczy specjalista.

Zakuwanie węży – jak to się robi?

Żeby układ hydrauliczny działał, przewody hydrauliczne muszą być bardzo szczelne. Żeby tak się stało, węże muszą zostać wyposażone w odpowiednie końcówki – ich montaż nazywa się „zakuwaniem”. Zakuwanie węży to dość proste zadanie, wymaga jednak posiadania szerokiego asortymentu końcówek oraz odpowiednich maszyn, które mogą je dobrze przymocować. Po przycięciu przewodu w otworze węża umieszczana jest metalowa końcówka. Niezbędne są też specjalne tulejki zaciskowe. Kiedy wszystko jest już na swoim miejscu, wtedy przy pomocy specjalnej maszyny – zakuwarki – wąż wraz z nową końcówką jest bardzo mocno zaciskany. Odpowiednie przeprowadzenie tego procesu gwarantuje właściwą szczelność układu hydraulicznego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz