Artykuł sponsorowany

Rodzaje zbiorników na nawozy

Rodzaje zbiorników na nawozy
Łatwe i bezpieczne magazynowanie oraz dystrybucja nawozów płynnych, które są oparte na bazie mocznika, to zadanie dla specjalnych zbiorników niewrażliwych na korozję. Są one tak zaprojektowane, aby bezpiecznie przechowywać płyny o specyficznych właściwościach. Jakie są ich rodzaje i zalety? Odpowiedź poniżej w artykule.

Zalety zbiorników na nawozy płynne

Zbiorniki na nawozy płynne są szczególnie przydatne w rolnictwie. Dzięki swojej niewielkiej masie i unikalnej konstrukcji są łatwe i bezpieczne w transporcie. Jest to dodatkowym atutem, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że nawozy wykorzystuje się sezonowo. Zbiorniki na nawozy płynne są również łatwe w obsłudze i konserwacji, a materiał, który został użyty do ich produkcji, jest całkowicie odporny na korozje, uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Zapewnia to wieloletnią eksploatację produktu.

Jakie rodzaje zbiorników na nawozy płynne dostępne są na rynku?

Specjalne zbiorniki na nawozy produkowane są przez firmę Kingspan i znajdują się w ofercie firmy usługowo-handlowej MiM Mariusz Mańkowski, która proponuje ciekawe rozwiązania dla transportu, rolnictwa, domu, prądu, przemysłu, warsztatu oraz gospodarki komunalnej. Zbiorniki AgriMaster dostępne są w dwóch rodzajach:

Zbiornik jednopłaszczowy – jest wyprodukowany w technologii formowania obrotowego i przeznaczony do magazynowania oraz dystrybucji roztworu saletrzano-mocznikowego. W jego produkcji wykorzystano wysokiej jakości polietylen, który jest odporny na korozję i promieniowanie UV. Zbiorniki tego rodzaju mają pojemność 9000 l lub 15 0000 l, są objęte 5-letnią gwarancją, a w standardowym wyposażeniu znajduje się zawór kulowy umieszczony w dolnej części, który umożliwia grawitacyjny zrzut nawozu.

Zbiornik dwupłaszczowy – jego konstrukcja zapewnia maksymalną ochronę przed przeciekiem i sprawia, że zbiornik zewnętrzny zawiera 110% pojemności zbiornika wewnętrznego. Również jest lekki i łatwy w transporcie i eksploatacji, nie koroduje i nie wymaga szczególnych zabiegów konserwacyjnych. Jest dostępny w pojemnościach: 5000 l oraz 9000 l, a w wyposażeniu opcjonalnym występują: drabina, złącze ze stali nierdzewnej, wskaźnik poziomu cieczy i czujnik przecieku oraz izolacja termiczna.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz