Artykuł sponsorowany

Podnośnik koszowy niezastąpiony w pracy na wysokościach

Podnośnik koszowy niezastąpiony w pracy na wysokościach

Prace na wysokościach wymagają odpowiedniego sprzętu, który pozwoli dosięgnąć do najwyższych okien budynku, do kabli elektrycznych czy szczytu przycinanego drzewa, a jednocześnie zapewni bezpieczeństwo pracownikom. W takich zadaniach sprawdzają się rozmaite podnośniki koszowe.

Podnośniki do wielu zadań

Wykonywanie prac w miejscach, które wymagają czegoś więcej niż zwykła drabina może być problematyczne zarówno dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorstw. Pomalowanie wysokiej elewacji czy wymiana szyby w oknie na wysokości kilkunastu metrów to konieczność odpowiedniej organizacji pracy i właściwego sprzętu. Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach może być podnośnik koszowy, czyli specjalne urządzenie pozwalające na wywindowanie pracownika na odpowiedni, pożądany w danej sytuacji poziom, z jednoczesnym zapewnieniem mu bezpieczeństwa. Tego typu konstrukcja to specjalny wysięgnik mocowany na podwoziu samochodowym, który jest unoszony w górę za pomocą napędu hydraulicznego. Podnośniki samojezdne napędzane są elektrycznie oraz za pomocą silnika spalinowego, co pozwala dostosować wybór urządzenia do warunków pracy. Dostosowuje się do nich również budowę ramienia.

Możliwości podnośnika koszowego

Zależnie od potrzeb podnośnik koszowy może mieć różny zasięg, od kilkunastu do ponad pięćdziesięciu metrów, dzięki czemu możliwe jest zarówno wykorzystanie go w jednopiętrowym domu mieszkalnym, jak i w wysokościowcu. Ogromną zaletą, jaką ma każdy taki podnośnik, jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikowi, na wysokości przebywającemu w specjalnym balkoniku z wysokimi barierkami, które uniemożliwiają wypadnięcie. Inną zaletą jest możliwość zabrania na górę odpowiednich narzędzi, wiadra z farbą czy szyby na wymianę. Zależnie od potrzeb podnośnik koszowy może wywieźć w górę jedną lub dwie osoby, jeśli tego wymaga zadanie do wykonania. Udźwig największych koszy to nawet 350-400 kg, co oznacza, że z powodzeniem można na odpowiednią wysokość podnieść dwóch pracowników i beczkę ze 150 kg materiałów. Uniwersalność tych urządzeń sprowadza się też do urozmaiconej konstrukcji, bowiem w asortymencie producentów znajdują się zarówno modele z długim, wysuwanym ramieniem o dużym zasięgu, jak i unoszone wyłącznie pionowo podnośniki nożycowe lub masztowe.

Zastosowanie podnośników koszowych

Nowoczesne podnośniki o szerokim zakresie działania różnią się też sposobem mocowania, a chociaż większość z nich jest mobilna, mogą być montowane na platformie samochodowej lub też wyposażone w specjalną podstawę z wysuwanymi ramionami, które utrzymują urządzenie w stabilnej pozycji. Firma Mateco Podesty Ruchome Sp. z o.o. oferuje też na sprzedaż lub wynajem podnośniki koszowe o wielu typach ramion, począwszy od mechanizmów nożycowych, przez teleskopowe, po masztowe z napędem spalinowym i elektrycznym. Zależnie od rodzaju urządzenie z powodzeniem sprawdza się w takich pracach, jak wymiana żarówek w lampach ulicznych, przycinanie wysokich drzew, naprawa kabli energetycznych czy mycie szyb w wysokich kamienicach. Zależnie od potrzeb klienta można je kupić na potrzeby firmy usługowej, która wykonuje określony rodzaj prac, albo wynająć nawet razem z operatorem w przedsiębiorstwie usługowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz