Artykuł sponsorowany

Jakie narzędzia i urządzenia wykorzystuje branża szwalnicza?

Jakie narzędzia i urządzenia wykorzystuje branża szwalnicza?

Duże, jak i małe zakłady krawieckie zwane szwalniami, wykorzystują do produkcji odzieży i tkanin wiele rodzajów specjalistycznych urządzeń i narzędzi. Cały proces produkcyjny jest bardzo precyzyjny i długi, a nie mógłby on prawidłowo przebiegać bez wykorzystania najnowocześniejszej techniki. Z punktu widzenia biznesowego warto zaznaczyć, że produkcja maszyn szwalniczych i ich elementów jest branżą niszową, a co za tym idzie ekskluzywną!

Producenci oprzyrządowania szwalniczego

Ekskluzywność branży związanej z produkcją oprzyrządowania szwalniczego polega przede wszystkim na wspomnianej już niszowości. Najlepsze szwalnie i mniejsze zakłady krawieckie zaopatrują się tylko w najnowocześniejszy sprzęt od wyspecjalizowanych marek producenckich i od renomowanych dystrybutorów. Jednym z liderów na niewielkim rynku produkcji oprzyrządowań szwalniczych i innych akcesoriów do maszyn szwalniczych, jest firma A&p. Zpos. Przemysław Bryzik, która cechuje się niestandardowym podejściem i spełnianiem oczekiwań każdego klienta. Takie przedsiębiorstwa wykonują elementy oraz narzędzia szwalnicze produkowane specjalnie na zamówienie, uwzględniając wszystkie wymiary i uwagi projektowe zamawiającego. Warto pamiętać, że najlepsi producenci wytwarzają swoje produkty (np. lamowniki i zwijacze) pod określoną i przesłaną przez klienta próbkę tkaniny.

Maszyny szwalnicze i ich części

Branża szwalnicza charakteryzuje się wykorzystaniem różnorodnych, często skomplikowanych maszyn krawieckich, czy tkackich. Wyróżnia się między innymi stębnówki, dziurkarki, ramieniówki, ryglówki, czy maszyny tapicerskie. Cześć z nich – te wykorzystywane w przemyśle odzieżowym i tkackim oraz te domowe – wymagają użycia odpowiedniego elementu, bez którego proces wytwórstwa i obróbki odzieży nie byłby możliwy. Jednym z podstawowych oprzyrządowań szwalniczych są lamowniki. To one są niezbędne w każdym zakładzie. Warto pamiętać o odpowiednim rozmiarze tego elementu – każda maszyna szwalnicza może wymagać innej wielkości lamowników, a także innego ich rodzaju; podwójnie podwijające, składające taśmę na pół, czy tych wykonujących tunel z taśmy w kształcie litery C z zawiniętym jednym brzegiem. Lamowniki tworzą również tasiemki. Kolejnym niezbędnym elementem są zwijacze – to one mają za zadanie zaprasować lamówkę, którą określa się wąski kawałek tkaniny do obszywania brzegów tkanin i odzieży. Zwijacze najlepszych producentów i dystrybutorów są, zatem bezsprzecznie wymagane w branży szwalniczej. Podobnie jak w przypadku lamowników wyróżnia się kilka typów tego produktu. Specjalnym rodzajem zwijaczy są te podwijające na górę, z funkcją podnoszenia górnej części zwijacza. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się do szycia zasłon i rolet.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz