Artykuł sponsorowany

Instrukcja obsługi pralki

Instrukcja obsługi pralki

Niezależnie od urządzenia – czy jest to lodówka, odkurzacz czy pralka, każde z nich z nich posiada własną instrukcję obsługi, do której należy się stosować. W innym przypadku możemy narazić się na nieprzyjemne konsekwencje, których można zawczasu uniknąć. Sprawdźmy, na co zatem należy zwrócić uwagę podczas eksploatacji pralki.

Pierwsze kroki, czyli odbezpieczenie i ustawienie pralki

Po zakupie urządzenia warto zaznajomić się z kluczowymi informacjami, jakie producent podaje w instrukcji obsługi pralki. Zagwarantuje to właściwe i bezpieczne jej użytkowanie bez szkody dla domowników i samego urządzenia. Warto zacząć od samego początku – po przywiezieniu pralki do mieszkania. Jest ona wtedy szczelnie opakowana i zabezpieczona śrubami oraz gumowymi elementami, które należy zdjąć i ewentualnie zachować w razie przeprowadzki. Pralka powinna stać na stabilnej powierzchni – najlepiej w łazience lub kuchni. Niewskazany jest bowiem dywan lub uginająca się podłoga, a także lokalizacja w oparciu o ścianę lub meble. Chybotanie się urządzenia można zniwelować regulując nóżki.

Podłączenie urządzenia

Po przewiezieniu i odpowiednim ustawieniu pralki w mieszkaniu można podłączyć ją do wody. W instrukcji powinny znajdować się rysunki wszystkich elementów pralki, w tym przewodu doprowadzającego wodę, który należy podłączyć do otworu ściekowego w ścianie lub przymocować go na brzegu wanny bądź zlewu. Przewód należy natomiast włożyć do gniazdka uziemionego, który będzie w widocznym miejscu z łatwym dostępem. Wszelkie zalecenia, takie jak ciśnienie wody czy napięcie zasilania, są omówione w instrukcji producenta. Tam również znajdują się rady dotyczące efektywnego prania – należy pamiętać, że przeładowanie bębna sprawi, że ubrania nie wypiorą się dokładnie lub ulegną zniszczeniu – zaznacza ekspert wielobranżowego przedsiębiorstwa Elektriks, które oferuje naprawy pralek na terenie Bydgoszczy i okolic.

Odpowiednia konserwacja

Równie ważne co użytkowanie pralki, jest jej czyszczenie, które przyczynia się do wydłużenia jej żywotności. Warto co jakiś czas odłączyć pralkę od prądu, zakręcić zawór z wodą i przeczyścić bęben, szufladę na detergenty oraz filtr pompy odpływowej, a także sprawdzić stan przewodu doprowadzającego wodę. Można także zastosować środki zapobiegające osadzaniu się kamienia na grzałce. W przypadku większych usterek należy zgłosić się do firmy, która zajmuje się naprawą pralek. Jeżeli chodzi o zasady utylizacji, nie wolno wyrzucać pralek wraz z innymi odpadami z gospodarstwa domowego. W pobliżu na pewno znajduje się punkt skupujący zużyty sprzęt elektroniczny. Ponadto, wiele sklepów i marketów ze sprzętem AGD przy zakupie nowej pralki chętnie przyjmie starą.

Oceń artykuł (2)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz