Artykuł sponsorowany

Charakterystyka ogrodzeń gabionowych

Charakterystyka ogrodzeń gabionowych

Jeżeli chcesz mieć ogrodzenie jednocześnie nowoczesne i trwałe, zdecyduj się na gabion! Jest to materiał polecany do zastosowania w architekturze zewnętrznej, dzięki któremu przestrzeń wokół Twojego domu zyska na oryginalności. Jeśli cenisz sobie zarówno funkcjonalność, jak i wygląd – ogrodzenie gabionowe jest stworzone specjalnie dla Ciebie. Poznaj charakterystykę tego materiału.

Czym są ogrodzenia gabionowe?

Przedstawiciel Zakładu Produkcji Siatki Ogrodzeniowej Coda tak opisuje ten rodzaj ogrodzeń: gabiony to jeden z innowacyjnych typów ogrodzenia, jakie pojawiły się na rynku w ostatnich latach. Połączenie kamienia i stali nie tylko daje wyjątkową wytrzymałość, ale też walory estetyczne. To nowoczesne rozwiązanie dla ogrodzeń, które wyróżniają się niebanalnym designem i estetyką. Gabiony, czyli stalowe kosze wypełnione kamieniem (np. granitem lub bazaltem) – dzięki swojej trwałości – są wykorzystywane najczęściej do budowy ogrodzeń, budynków gospodarczych oraz jako mury czy zabezpieczenia cieków wodnych. Z tej racji, że ten materiał będzie narażony na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu stali.

Montaż

Aby zamontować ogrodzenie gabionowe powinno się najpierw osadzić słupy wykonane z profili stalowych – w wyznaczonej głębokości w ziemi. Dokładne zrealizowanie tego etapu jest gwarancją na utrzymanie stabilizacji całego ogrodzenia. Następnie należy zadbać o przygotowanie właściwej płaszczyzny dla koszy gabionowych. W tym celu powinno się zrobić wylewkę betonową. Na tak przygotowanym podłożu trzeba zamontować kosz. Ostatnim etapem jest wypełnienie gabionu odpowiednim kamieniem.

Zalety ogrodzeń

Ogrodzenia gabionowe mają szereg zalet, wśród których warto wymienić:

  • łatwość przystosowania się do indywidualnych wymagań użytkownika – dostosowanie formy ogrodzenia do preferencji właścicieli;
  • oryginalny wygląd – połączenie naturalnego kamienia ze stalą;
  • będą pasowały zarówno do rozwiązań klasycznych, jak i nowoczesnych;
  • ażurową lekkość;
  • są idealnym rozwiązaniem dla roślin pnących;
  • doskonałą dźwiękochłonność;
  • bezpieczeństwo.
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz