Artykuł sponsorowany

Wyróżniki dobrze wykonanej odzieży ochronnej

Wyróżniki dobrze wykonanej odzieży ochronnej

Każda osoba pracująca w warunkach wymagających używania odzieży ochronnej wie, jak istotna jest jej jakość. Tę określamy, nie tylko porównując sposób wykonania danych elementów odzieży, którą musi nosić pracownik podczas wykonywania obowiązków, ale także wygodę, którą owa odzież zapewnia. Nie bez znaczenia jest także ergonomia, która przyspiesza wykonywanie czynności na miejscu pracy, skracając tym samym poświęcony na nie czas.

Jakość odzieży ochronnej

Osoba kupująca odzież ochronną dla swojej firmy stoi przed ogromną odpowiedzialnością. Choć formalnie wyposażenie tego typu musi spełniać określone normy oraz zapewniać określony poziom bezpieczeństwa, w praktyce wyroby różnych producentów odzieży ochronnej różnią się między sobą. Różnice są posunięte do tego stopnia, że niektórzy z nich – jak Page s.c. – cieszą się zauważalnie większą popularnością. Zasłużone zainteresowanie sektora BHP nabyte jest w tym przypadku nie na drodze skutecznej kampanii marketingowej, ale rzeczywistej użyteczności oferowanej odzieży. Istotne jest także to, by oferta była elastyczna – dobry producent odzieży ochronnej nie zamyka się na jej jeden typ, umieszczając w portfolio dużą liczbę różnorodnych elementów.

Odzież ochronna a wygoda

Wygodna odzież ochronna nie powoduje u pracowników dyskomfortu. Oczywiście zasada ta musi być potraktowana z rozsądkiem, bo w odzieży ochronnej najistotniejsze jest przede wszystkim to, by zapewniała odpowiedni stopień bezpieczeństwa. Niektóre typy „umundurowania” pracownika będą z natury niewygodne i niestety niewiele możemy z tym faktem począć, ale inne nie muszą być wykonane tak, że osoba nosząca odzież ochronną będzie czuła się skrępowana. Wygoda noszenia odzieży przedkłada się bezpośrednio na pewność siebie, aktywność i zakres wykonywanych przez pracownika obowiązków.

Ergonomia odzieży ochronnej

Istotną kwestią w wyborze odzieży ochronnej jest także ergonomia. Pozwala ona na zwiększenie wydajności poprzez ułatwienie pracownikowi życia. Dodatkowe, odpowiednio rozmieszczone kieszenie czy też sakwy mogą znacząco ułatwić mu pracę, skracając czas potrzebny do wykonania danej czynności zawodowej. Jeśli pracownik będzie miał pod ręką wszystko, czego potrzebuje, a do tego narzędzia te będą bezpiecznie umieszczone, ryzyko wystąpienia wypadku zmaleje jeszcze bardziej. Jak wiadomo, im mniej razy pracownik będzie zmuszony do opuszczenia swojego miejsca pracy w celu uzupełnienia zapasów czy zmiany narzędzia, tym mniej pojawia się okazji do wystąpienia nieszczęścia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz