Artykuł sponsorowany

Stacja Demontażu Pojazdów Mariusz Bieliński: Złomowanie samochodu — o czym należy pamiętać?

Stacja Demontażu Pojazdów Mariusz Bieliński: Złomowanie samochodu — o czym należy pamiętać?

Czasem zdarzają się sytuacje, w których nasze auto nie będzie nadawało się do dalszego użytkowania. Powodów tego stanu rzeczy może być w zasadzie kilka. Jednym z nich jest wystąpienie nieopłacalnej w naprawie usterki bądź po prostu zniszczenie podczas wypadku drogowego. Korzystnym dla nas rozwiązaniem w takim przypadku jest zezłomowanie samochodu i właśnie dlatego pokrótce postaramy się opisać ten temat.

W jakich przypadkach powinniśmy zezłomować samochód?

Złomowanie samochodu jest niezwykle ważnym procesem, przez który musimy przejść zwłaszcza w momencie, gdy nasz pojazd ulegnie znacznym uszkodzeniom podczas kolizji bądź groźniejszego wypadku drogowego. Oczywiście to nie jedyny moment, w którym warto pomyśleć nad oddaniem naszego pojazdu na złom. Takie sygnały może nam również dawać sam pojazd w momencie, gdy dojdzie w nim do jakiejkolwiek nieprzewidzianej i zarazem drogiej w naprawie usterki (zwłaszcza gdy naprawa wyniesie więcej niż wart jest nasz pojazd) bądź po prostu będzie w tak złym stanie technicznym, że nie przejdzie przeglądu technicznego. Złomowanie pojazdu jest również pewną alternatywą w momencie, gdy przez długi czas nie uda nam się sprzedać samochodu i skończy nam się jego ubezpieczenie.

Niewątpliwą korzyścią, jaka dotyczy złomowania samochodu, jest możliwość dość łatwego zarobku. Jest to związane przede wszystkim z tym, że niezależnie, w jakim stanie oddamy auto do skupu złomu, to otrzymamy pieniądze za jego wagę. Jednak nie na samych zyskach ze złomowania sprawa się kończy, ponieważ mamy jeszcze jedną możliwość uzyskania pieniędzy z tego tytułu. W momencie, gdy mamy jeszcze ważne ubezpieczenie, to powinniśmy otrzymać zwrot kosztów polisy OC, którą obowiązkowo musimy płacić w momencie posiadania zarejestrowanego pojazdu.

Gdzie zezłomować auto i co będzie nam do tego potrzebne?

Decydując się na złomowanie samochodu, musimy być przygotowani do tej czynności pod względem administracyjnym, a także wybrać odpowiednie do tego miejsce. Sprawdzonym i przede wszystkim licencjonowanym punktem, który zajmuje się nie tylko auto kasacją, ale również sprzedażą nowych i używanych części do samochodów jest Stacja Demontażu Pojazdów Mariusza Bielińskiego. W kontekście administracyjnym przedstawiamy wykaz dokumentów, jakie są  niezbędne przy oddawaniu auta do kasacji:

  • dokument tożsamości — może to być zarówno dowód osobisty, jak i inny dokument, na którym widniał będzie nasz numer PESEL, zdjęcie oraz adres zamieszkania. Warto pamiętać, iż w przypadku współwłaścicielstwa musimy okazać również taki dokument od drugiej osoby do której należy pojazd;

  • dowód rejestracyjny — jest to wymagany dokument ze względu na to, iż znajdują się w nim wszystkie dane, które dotyczą złomowanego przez nas pojazdu. Alternatywą w przypadku braku dowodu rejestracyjnego może być zaświadczenie z wydziału komunikacji;

  • umowa kupna/sprzedaży — to dokument niezbędny w przypadku gdy złomujemy pojazd niezarejestrowany jeszcze na nasze nazwisko;

  • upoważnienie współwłaściciela — tego rodzaju odręcznie napisany dokument będzie nam potrzebny w przypadku posiadania samochodu na spółkę z drugą osobą i nie będzie ona mogła pojawić się z nami na miejscu złomowania;

  • wpis do KRS/Ewidencja działalności gospodarczej — są to dokumenty potrzebne przy oddawaniu na złom samochodu zarejestrowanego na firmę.

Stacja Demontażu Pojazdów i Autoczęści

Firma Skup Aut Mariusza Bielińskiego działa na rynku motoryzacyjnym od 2010 roku. Jest to legalna Stacja Demontażu Pojazdów, która specjalizuje się w sprzedaży części używanych do samochodów osobowych i dostawczych. Firma oferuje bardzo szeroki asortyment i zatrudnia wykwalifikowaną kadrę sprzedawców, którzy pomogą w doborze odpowiednich części. Firma skupuje również pojazdy do kasacji, takie jak auta uszkodzone czy powypadkowe i wydaje odpowiednie zaświadczenia do wyrejestrowania aut w wydziale komunikacji. Dodatkowo, zapewnia darmowy transport odbioru pojazdów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz