Materiał Partnera

Zastosowanie wodoodpornych tkanin sanitarnych

Zastosowanie wodoodpornych tkanin sanitarnych

Przedsiębiorstwa zajmujące się wytwarzaniem produktów z gumy nie koncentrują się wyłącznie na jednym z ich rodzajów, wręcz przeciwnie, starają się posiadać maksymalnie rozszerzoną ofertę. Jednym z oferowanych wyrobów jest tkanina sanitarna PA/PU-M3. Unikatowa technologia wytwarzania zapewniła jej wyjątkowe właściwości i ciekawe zastosowanie.

Tkaniny PUL – co to takiego?

Tkaniny PUL to nic innego jak tkaniny – zazwyczaj poliestrowe – pokryte poliuretanem. Ich nazwa bierze się z angielskiego skrótowca PUL oznaczającego „polyurethane laminate”, czyli „laminat poliuretanowy”. Każdy laminat jest natomiast kompozytem, czyli tworzywem, które powstaje po połączeniu dwóch materiałów posiadających odmienne właściwości. W naszym przypadku poliuretan łączy się z poliestrem lub inną tkaniną, co zapewnia jej nieprzemakalność i ogromną użyteczność. Tkaniny PUL są niezwykle uniwersalne. Mogą służyć do wytwarzania ubrań, toreb, pieluch, mat i obrusów, a współczesna technologia pozwala na pokrycie ich dowolnymi kolorami i wzorami, co jeszcze bardziej zwiększa ich uniwersalność. Tkaniny PUL różnią się między sobą także grubością warstwy poliuretanu oraz teksturą. Jedną z firm wykorzystujących poliuretan do zwiększania wodoodporności tkanin jest Pionier Jawor. Przedsiębiorstwo to zajmuje się wytwarzaniem produktach z różnego rodzaju tworzyw gumowych.

Tkaniny sanitarne pod prześcieradło

Wiemy już, że poliuretan może służyć do pokrycia materiału ochronną warstwą zabezpieczającą go przed wilgocią, co pozwala na zastosowanie go w zupełnie innych kontekstach. Pokaźną grupę zastosowań tkanin pokrytych poliuretanem stanowi szeroko rozumiana medycyna. Opieka nad chorymi wymaga odpowiednich narzędzi, dostosowanych do pacjentów z różnymi objawami. Produkowana przez Pionier Jawor tkanina sanitarna PA/PU-M3 stanowi jedno z takich narzędzi. Została dopuszczona do obrotu przez Narodowy Instytut Leków. Służy przede wszystkim jako podkład pod prześcieradło dla osób nietrzymających moczu. Ta przykra dolegliwość może spowodować wiele problemów higienicznych, a zastosowanie tkaniny sanitarnej pomaga pozbyć się przynajmniej części z nich. Ważne jest przede wszystkim to, że omawiana tkanina sanitarna nie zawiera żadnych jonów metali ciężkich i nie ma działania miejscowo drażniącego, co sprawia, że jest całkowicie bezpieczna.

Opracowanie:
Jawor, Cicha 2a
tel. 76 870 30 01
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz