Materiał Partnera

Zasłony - jakie wybrać do salonu?

Zasłony - jakie wybrać do salonu?

Zasłony w salonie pełnią ważną funkcję. Nie tylko dekoracyjną, ale także funkcjonalną. Wybór tych odpowiednich, wcale nie łatwy. To lada wyzwania. Musimy zastanowić się nad tkaniną, sposobem zawieszenia, ale również co bardzo ważne - dopasowaniem ich do wystroju naszego wnętrza w salonie. Dowiedz się, jakie zasłony wybrać do swojego salonu oraz czym należy się przy tym wyborze kierować.

Jakie wyróżniamy rodzaje zasłon?

W zależności od tego, czy chcemy żeby zasłona pełniła funkcję ozdoby czy chroniła pomieszczenie przed słońcem oraz zapewniała prywatność domownikom, możemy wybrać:

  • zasłony z materiałów dekoracyjnych,
  • zasłony panelowe,
  • zasłony zaciemniające.

Zasłony dekoracyjne, mają przede wszystkim ozdabiać wnętrze naszego salonu. Wykorzystuje się bardzo różne materiały na zasłony, podobnie zresztą jak w przypadku materiałów na firany. Często wykonywane są z półprzezroczystych materiałów. Takie zasłony sprawdzą się świetnie w pomieszczeniach, w których okna skierowane są na północ, ponieważ będą przepuszczać dużo światła. Zasłony zaciemniające, jak sama nazwa mówi, mają na celu zaciemniać. Wykonane są z grubszych materiałów oraz nadają się do pokoi z oknami skierowanymi na południe bądź też zachód. Zasłony panelowe będą modnym dodatkiem do nowocześnie urządzonych wnętrz. Prezentują się ciekawie i oryginalnie. Coraz więcej osób się na nie decyduje.

Kolor

Kolor szary jest neutralny i doskonale sprawdza się aranżacjach skandynawskich, jak i tych klasycznych. Jeśli ściany naszego salonu są szare, świetnie sprawdzą się szare zasłony. Z kolei w mieszkaniach nowoczesnych, w których króluje biel na ścianach, sprawdzą się świetnie szare zasłony bądź również białe. Do białych ścian pasują właściwie wszystkie kolory, duże znaczenie mają także meble. Pamiętajmy o tym, że jeśli chcemy zakupić ciekawe zasłony, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która w swojej ofercie posiada m.in. zasłony, a także dekoracje. Będziemy wówczas mieć pewność, że zasłony te będą wysokiej jakości.

Długość zasłon oraz sposób ich wieszania

Ważną rolę pełni także długość zasłon. Możemy zdecydować się na zasłony do ziemi lub nawet do parapetu. Jeżeli często zasłaniasz i odsłaniasz okno w salonie, powinieneś zdecydować się na krótkie zasłony. Sprawdzą się praktycznie. Długie zasłony pasują bardziej do sypialni. Jeżeli jednak nie będziesz zbyt często zasłaniać i odsłaniać okna, możesz również pokusić się o dłuższe zasłony w salonie, jednak najlepiej aby nie sięgały podłogi. Możemy zdecydować się na zasłony na taśmie marszczącej, które wykonuje się za pomocą taśmy wszytej w górną część materiału. Taką zasłonę wiesza się na karniszu przy pomocy haczyków bądź żabek. Zasłony na kółkach, szelkach bądź kanale, wieszamy bezpośrednio na rurze karnisza. Jest to indywidualna kwestia.

Opracowanie:
Częstochowa, Warszawska 1
tel. 697 036 888
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz