Artykuł sponsorowany

Zalety posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków

Zalety posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to alternatywa dla szamba. Takie rozwiązanie jest wygodne, dlatego korzystają z niego zarówno inwestorzy prywatni, jak również deweloperzy. Choć na etapie instalacji przydomowa oczyszczalnia ścieków jest wymagająca i droższa niż inne systemy, jej późniejsza obsługa i korzyści finansowe przemawiają za rozważeniem tego rozwiązania. Poznaj jego kluczowe zalety.

Jeżeli ukształtowanie terenu i powierzchnia działki na to pozwalają, budowa przydomowej oczyszczalni ścieków jest doskonałym pomysłem. Potencjalnego inwestora nie powinny zrażać formalności oraz koszty, z którymi napotka się jeszcze przed rozpoczęciem robót ziemnych. Choć pozwolenie jest konieczne przy zbiornikach większych niż 7,5m³, zazwyczaj nie ma problemów z jego uzyskaniem. Należy tylko spełnić warunki lokalizacyjne i zachować należyte odstępy do studni, okien i granicy działki. Na tym etapie niezbędny jest projekt całej instalacji, którą wykona np. firma Bartosz Jankowiak Roboty Ziemne.

To musisz wiedzieć na temat oczyszczalni ścieków

Zanim podejmiesz decyzję o inwestycji w przydomową oczyszczalnię ścieków, zatrudniona firma oceni, czy Twoja działka spełnia warunki techniczne. Chodzi przede wszystkim o rodzaj gleby i poziom wód gruntowych, które ocenia się poprzez badania geologiczne. Ważny jest też wspomniany metraż działki i możliwość rozlokowania na niej dość rozbudowanego systemu oczyszczającego. Nie ma on negatywnego wpływu na estetykę ogrodu, ponieważ znajduje się pod ziemią.

Zarówno wielkość zbiornika, jak również metodę filtrowania ścieków trzeba przemyśleć jeszcze na etapie planowania inwestycji. Pomoże Ci w tym wyspecjalizowana firma, która ustali poszczególne parametry oczyszczalni.

Dlaczego warto wybudować prywatną oczyszczalnię?

Prywatna, przydomowa oczyszczalnia ścieków przynosi użytkownikom wiele korzyści. Jeżeli warunki wodno-geologiczne i położenie działki, a także Twój budżet pozwalają na taką inwestycję, możesz oczekiwać:

  • skutecznego odprowadzania nieczystości,
  • ochrony zasobów czystej wody przed zanieczyszczeniami,
  • łatwej i automatycznej obsługi zbiornika,
  • niskich kosztów eksploatacji, a więc realnych oszczędności na wywozie nieczystości,
  • skutecznego pozbycia się nieprzyjemnych zapachów.

Nowoczesne oczyszczalnie przydomowe powstają z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. Dzięki temu są instalacjami ekologicznymi, bezpiecznymi dla ludzi i środowiska. Zanieczyszczenia nie zalegają w żadnym zbiorniku, są sprawnie odprowadzane
z gospodarstwa domowego lub innego obiektu mieszkalnego czy użytkowego.

Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz