Materiał Partnera

Zalety podłóg z deski barlineckiej

Zalety podłóg z deski barlineckiej

Planując wykończenie mieszkania, szczególną uwagę zwracamy na jakość wykorzystywanych materiałów. Chcemy, aby były one mocne i wytrzymałe, a do tego pięknie się prezentowały. Dobrym wyborem będzie stosowanie polskich produktów, takich jak deska barlinecka. Podłogi drewniane są doskonałym rozwiązaniem niezależnie od naszego poczucia estetyki – sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i rustykalnych. W każdym służyć nam będą przez długi czas.

Czym jest deska barlinecka?

Produkowana w trzech zakładach, z których największy znajduje się w Barlinku, deska barlinecka jest najważniejszym produktem Grupy Barlinek. To jeden z największych producentów podłóg z drewna naturalnego. Deska barlinecka dostępna jest w autoryzowanym salonie sprzedaży Barlinek Professional zlokalizowanym w Lesznie.

Są to podłogi trzywarstwowe w całości wykonane z drewna, a dokładnie ze szlachetnych gatunków drewna krajowego oraz egzotycznego. Warstwy drewna ułożone są w konstrukcji krzyżowej, co zapewnia stabilność i najskuteczniej wykorzystać właściwości drewna. Warstwa spodnia i środkowa wykonane są z drewna iglastego, natomiast wierzchnia – z wyselekcjonowanego drewna europejskiego lub egzotycznego. Powierzchnia podłogi pokryta jest dodatkowo lakierem lub olejem, co dodatkowo zwiększa jej wytrzymałość. Stanowią one połączenie naturalnego materiału i nowoczesnej technologii.

Deska barlinecka występuje w kilku wariantach nasilenia cech drewna. Przy małej ilości występuje różnorodna kolorystyka, małe i średnie sęki zdrowe, małe, średnie sęki oraz pęknięcia wypełnione, biel krawędziowa oraz błyszcz. W przypadku średniej ilości pojawia się dowolna kolorystyka i dodatkowo duże sęki. Przy dużej ilości biel zastępuje biel krawędziowa, natomiast przy bardzo dużej ilości – wyrazisty rysunek przyrdzenny.

Zalety deski barlineckiej

Najważniejszą będzie tu wytrzymałość i wysoka jakość, jaką zapewnić może tylko podłoga z naturalnego drewna. Deska barlinecka odporna jest na wilgoć oraz zmiany temperatur, dzięki czemu doskonale sprawdzi się na ogrzewaniu podłogowym, które jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem.

Szybki i prosty jest również montaż podłóg z deski barlineckiej. Możemy zlecić jego wykonanie firmie Barlinek Professional, co pozwala wydłużyć gwarancję na zakupioną podłogę o dziesięć lat. Może być montowana w systemie podłogi pływającej dzięki nowoczesnym złączom typu pióro-wpust lub w sposób tradycyjny, czyli poprzez klejenie do podłoża. Niewątpliwym atutem tych podłóg jest też to, że ich użytkowanie jest możliwe natychmiast po zamontowaniu.

Deska barlinecka to produkt w pełni ekologiczny i bezpieczny dla środowiska. Jej zastosowanie jest zdrowe i z tego też  polecane szczególnie osobom uczulonym na tworzywa sztuczne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz