Materiał Partnera

Zalety myjek ciśnieniowych

Zalety myjek ciśnieniowych
Brud na elewacji, poszarzałe od pyłu ogrodzenia, zielone porosty na kostce ułożonej na podwórku – te i wiele innych rodzajów zanieczyszczeń szpeci nasze domy i posesje. Trudno się ich pozbyć, nie wystarczy polać je wodą, by zniknęły. W takich sytuacjach sprawdzają się myjki ciśnieniowe, które stanowią w dzisiejszych czasach niemalże standardowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Jakie są ich zalety, do czego mogą się przydać?

Zalety myjek ciśnieniowych

Podstawowa zaleta myjki ciśnieniowej kryje się w jej nazwie – urządzenie to jest w stanie generować strumień wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Dlaczego jest to tak duży atut?

Ponieważ to właśnie ciśnienie wody jest w przypadku mycia dużych powierzchni zewnętrznych czynnikiem decydującym o skuteczności usuwania zanieczyszczeń – mówi przedstawiciel firmy Kerpol, autoryzowanego dystrybutora urządzeń marki Karcher – Ciśnienie strumienia opuszczającego przewód myjki jest tak duże, że woda dosłownie odrywa nawet silne, trudne do usunięcia zabrudzenia od powierzchni, do której przywarły. To sprawia, że mycie przy pomocy tych urządzeń jest dużo skuteczniejsze, niż mycie przy użyciu zwykłego węża ogrodowego, w którym ciśnienie wody jest takie samo, jak ciśnienie na ujściu. Powierzchnie oczyszczone tą metodą nie potrzebują czasochłonnego szorowania.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że poprzez zwiększenie ciśnienia wody myjka minimalizuje ilość cieczy potrzebnej do oczyszczenia danej powierzchni – im mniejsze zużycie wody, tym mniejsze nasze rachunki. Dodatkowo przy tej metodzie nie jest konieczne stosowanie detergentów, wiele powierzchni da się oczyścić bez nich. To czyni z myjki ciśnieniowej ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych metod – wody z wiadra, szczotki i gąbki.

Zastosowanie myjek ciśnieniowych

Myjka ciśnieniowa znajduje wiele różnych zastosowań w gospodarstwie domowym. Może być między innymi użyta do oczyszczenia elewacji budynku, na której osadzają się liczne zanieczyszczenia niesione przez wiatr – drobiny spalin, piasek, kurz i pył, pyłki roślinne. Każda elewacja do kilka lat potrzebuje solidnego oczyszczenia, żeby przywrócić jej pierwotny wygląd – efekty po myciu myjką są widoczne gołym okiem. Podobnie sprawa wygląda z ogrodzeniami, które dodatkowo narażone mogą być na zabrudzenia pochodzące z dróg. Jeśli ogrodzenie znajduje się blisko ulicy, wystarczy jeden większy opad deszczu, żeby na przęsłach wylądowało błoto rozchlapywane przez koła samochodów. Pozostają w tematyce samochodów warto zauważyć, że myjki przydają się również w myciu karoserii. Nie ma obawy, że pod wpływem ciśnienia dojdzie do uszkodzenia blachy lub szyb – jest ono dość duże, żeby oderwać zabrudzenia, jednak niewystarczające, żeby uszkodzić samochód. To tylko kilka z najważniejszych zastosowań myjek – mogą one być użyte do mycia niemal każdego elementu konstrukcyjnego domu, zabudowy posesji, kostki brukowej oraz pojazdów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz