Materiał Partnera

Zalety i wady car wrappingu

Zalety i wady car wrappingu

Dbanie o własny samochód to nie tylko pielęgnacja go pod kątem uzupełniania płynów czy regularnych przeglądów, ale także odpowiednie zadbanie o karoserię. Ponadto jeśli chcemy zmienić kolor lakieru bądź nadać naszemu samochodowi oryginalny wygląd, warto zainteresować się car wrappingiem, czyli profesjonlanym oklejaniem samochodu. Przyjrzyjmy się zatem mu dokładniej oraz sprawdźmy jakie są jego zalety oraz przeciwwskazania.

Car wrapping -  z czym to się je?

W obecnym świecie pełnym motoryzacji i wszelkich pojazdów, car wrapping staje się coraz bardziej popularny oraz warty uwagi. Oklejanie samochodu bowiem może zupełnie odmienić wygląd naszego samochodu oraz zabezpieczyć jego lakier przed działaniem niekorzystnych  czynników zewnętrznych, takich jak brud, kamienie, promieniowanie UV oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ponadto oklejenie karoserii specjalną folią zabezpieczy powłokę lakierniczą przed blaknięciem i zużyciem. Do wyboru mamy już wcześniej zaprojektowane wzory, kształty i kolory oraz samodzielnie przemyślany projekt. Tutaj ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Chcąc skorzystać z usług profesjonalnego salonu car wrappingowego, polecamy firmę Auto Tuning Studio Karol Wojtasik, która oferuje między innymi profesjonalne oklejanie samochodów.

Zalety oklejania samochodów

  • Niski koszt

Oklejenie naszego samochodu jest relatywnie tanim rozwiązaniem. Po kilku latach, folia oczywiście będzie nadawała się do renowacji, ale koszty odnowy jej także nie należą do zbyt wysokich. Jeśli zastosujemy się do poleceń dotyczących czystości takiej folii, zagwarantujemy jej długą żywotność naprawdę niskim kosztem.

  • Szybkość i łatwość

Nie musimy tego robić sami. Wystarczy bowiem pojechać do studia car-wrappingowego lub innej firmy zajmującej się oklejaniem samochodów, która zajmie się w sposób profesjonalny powierzonym zadaniem, a my odbierzemy nasz odmieniony samochód w niedalekim czasie.

  • Walory estetyczne

Najważniejszą zaletą car wrappingu są oczywiście walory estetyczne. Poprzez oklejenie naszego samochodu wzorami i grafikami, które sami możemy zaprojektować bądź wybrać, nadajemy całkowicie nowego wyglądu oraz charakteru naszemu autu. W ten sposób możemy zmienić kolor naszego samochodu lub dodać czarne pasy, nadające sportowego wyglądu.

Wady oklejania samochodów

NIestety car wrapping ma też swoje wady. Jedną z nich jest montaż. Dlatego jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy na ten temat, to musimy skorzystać z usług profesjonalnego salonu car wrappingowego. Z tym wiąże się także inna wada, a mianowicie lokalizacja takiego salonu. Mimo tego, że oklejanie aut staje się coraz popularniejsze, to nadal miejsc przeznaczonych do tego celu nie jest dużo. Inną wadą car wrappingu jest żywotność folii, która starcza tylko na kilka lat. Po tym czasie trzeba ją odnowić lub zdemontować.

Opracowanie:
Kielce, Wikaryjska 29A
tel. 536 064 335
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz