Artykuł sponsorowany

Zalety domów z drewna

Zalety domów z drewna

Domy z drewna cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Ta technologia przywędrowała do nas z Zachodu, gdzie od lat jest z powodzeniem stosowana. Czy domy z drewna to pełnoprawna alternatywa tych wznoszonych tradycyjnie? Jakie zalety sprawiają, że coraz więcej osób skłania się ku drewnianym domom? Poznaj wszystkie mocne strony tych konstrukcji!

Dom z drewna – szybko i tanio!

Domy z drewna, w odróżnieniu od tradycyjnych, powstają z prefabrykatów. Ich budowa przypomina układanie klocków. Fakt, że materiały są dostarczane w półgotowej postaci, znacząco skraca czas budowy. Niższe są też jej koszty z wielu powodów:

  • Mniej materiałów budowlanych i wykończeniowych – łączenie drewnianych elementów jest prostsze niż wznoszenie domu cegła po cegle, ponadto domy z drewna nie wymagają wykańczania, ponieważ są estetyczne, prezentują się naturalnie i wiele osób rezygnuje z użycia materiałów wykończeniowych.
  • Krótszy czas pracy to jej niższe koszty – cena robocizny obniża się, bo postawienie domu z drewna wymaga mniejszego nakładu pracy.
  • Mniejsza ekipa budowlana – wzniesienie drewnianego domu to zadanie dla zaledwie kilku osób. Do postawienia np. ogrodowego domku z drewna albo domku dziecięcego wystarczą dwie osoby. Co więcej, nie muszą one mieć wysokich kwalifikacji. Oba te czynniki obniżają koszty pracy.
  • Mniej sprzętu – na „placu budowy” w przypadku domu drewnianego nie jest konieczne użycie ciężkich pojazdów i maszyn budowlanych. To kolejna oszczędność.

Ile dokładnie kosztuje dom z drewna? To zależy od rozmiarów i bryły. Projekty wraz z cenami można znaleźć na stronie firmy Eko Architektura.

Mocną stroną domu drewnianego jest czas jego wznoszenia. Duży dom o powierzchni do 90 metrów kwadratowych powstaje w zaledwie dwa tygodnie. To czas nieporównywalnie krótszy niż w przypadku konstrukcji murowanych, które powstają miesiącami.

Zdrowsze życie w domu z drewna

Zalety drewnianych domów nie kończą się na etapie budowy. Materiał ten jest przyjazny ludziom i otoczeniu. Nie tylko nie uczula, ale też wpływa pozytywnie na zdrowie. W jaki sposób?

  • Drewno drzew iglastych nasączone jest olejami eterycznymi o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. Powietrze w drewnianym domu jest zdrowsze, a ściany odporne na szkodliwe czynniki biologiczne.
  • Drewno to oddychający surowiec. Reguluje poziom wilgotności powietrza, sprzyja stałym optymalnym warunkom w każdą pogodę.
  • Właściwości elektrostatyczne drewna sprawiają, że w domu z tego materiału kurz nie unosi się w powietrzu, dzięki czemu alergicy mogą oddychać pełną piersią.
  • Miła dla oka naturalna barwa drewna koi nerwy. Osoby mieszkające w takim otoczeniu łatwiej się relaksują i lepiej wypoczywają w swoich czterech ścianach, co przekłada się na korzyści w każdej dziedzinie życia!
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz