Artykuł sponsorowany

Z jakich materiałów tworzy się naszywki? Zdradza producent IMAR

Z jakich materiałów tworzy się naszywki? Zdradza producent IMAR

Naszywki można znaleźć na ubraniach, torbach, plecakach, butach, portfelach, wycieraczkach samochodowych, notesach, a także na zabawkach czy innych produktach codziennego wykorzystania. Niektóre z nich tworzone są ze względów estetycznych, a inne stają się nośnikami reklamowymi. Jeszcze inne naszywki wykorzystuje się do nadania danemu produktowi określonej funkcjonalność np. odblaskowości. Z czego zaś produkuje się takie dodatki krawieckie i jakie metody produkcyjne wykorzystują wtedy najlepsi producenci? Na te pytania odpowiadają specjaliści firmy IMAR ze Złotoryi.

Materiały wybierane na naszywki

Naszywki odzieżowe, funkcjonalne oraz gadżetowe tworzone są z różnych materiałów. Wszystko zależy od spodziewanego efektu, rodzaju produktu, na którym umieszczona będzie naszywka, a także od ceny. W firmie IMAR najwięcej zamówień dotyczy produkcji naszywek z tworzyw PCV, czyli polichlorku winylu. Jest on bowiem przykładem taniego w przygotowywaniu elastomeru, który można dodatkowo zadrukować i barwić. Naszywki PCV świetnie sprawdzają się dlatego przy tworzeniu logotypów firm m.in. umieszczanych na plecakach, czapkach czy bluzach.

Kolejnym rodzajem naszywek są te skóropodobne i skórzane, uważane za dodatki krawieckie premium. Firma IMAR oferuje ich grawerowanie laserowe (technika wykorzystywana jest też przy tworzeniu naszywek z metali kolorowych), a stosuje się je głównie przy torbach, paskach, jeansach, kurtkach, a także różnych akcesoriach galanteryjnych (np. wyposażenie biurowe czy to do jazdy konnej). Wysoką klasę naszywkami są także detale drukowane metodą sitodruku. Mogą one być tworzone nawet w rodzaju elementów odblaskowych ubrań. Zespół IMAR poleca zatem takie naszywki przy produkcji odzieży sportowej, roboczej i służbowej (mundury itp.).

Na czym polega produkcja naszywek?

Fachowcy z firmy IMAR zdradzają, że naszywki, które produkują, tworzone są z niebywałą precyzją, za co odpowiada technologia projektowania komputerowego CAD/CAM. Każdy detal nowego produktu jest dokładnie przygotowywany, a sama produkcja odbywa się z wykorzystaniem materiałów najwyższej klasy. Są one odporne na wodę, wilgoć, promieniowanie UV, niskie i wysokie temperatury, środki czyszczące oraz piorące, a nawet na siły tarcia.

Jeśli chodzi o samą produkcję, firma IMAR może pochwalić się nowoczesnym parkiem maszynowym, w którym wykorzystywane są różne metody tworzenia naszywek i innych dodatków krawieckich. Przedsiębiorstwo ze Złotoryi wyspecjalizowało się w technice:

  • grawerowania laserowego (również w metalach kolorowych),

  • sitodruku,

  • tłoczenia prądami wysokiej częstotliwości,

  • mikrowtrysku PCV.

Dlaczego warto wybrać firmę IMAR?

Firma IMAR nie tylko tworzy naszywki odzieżowe, funkcjonalne i gadżetowe z różnych materiałów, ale także w różnych kształtach, kolorach, rozmiarach oraz formach. Nowoczesna technologia, którą dysponuje zespół z tejże pracowni, pozwala bez problemu realizować najbardziej złożone koncepcje klientów, przy zoptymalizowanych kosztach i czasie produkcji. Warto też podkreślić, że firma IMAR przygotowana jest na seryjne oraz powtarzalne wytwarzanie, dlatego poleca się podejmować z nią długofalową współpracę. Jeden z fachowców przedsiębiorstwa zaprasza do kooperacji zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych:

Od lat dostarczamy różnego rodzaju detale krawieckie dużym i najmniejszym klientom z różnych branż. Są to zarówno sieci spożywcze, producenci odzieżowi, koncerny samochodowe oraz warsztaty garbarskie, jak i kluby sportowe, fankluby gwiazd, stowarzyszenia czy fundacje. Każdego roku produkujemy naszywki, wszywki, breloki i przypinki również firmom o lokalnych zasięgach, pomagając zbudować im wizerunek własnej marki. Każdy, kto potrzebuje produktu wysokiej jakości i idealnie dopasowanego do potrzeb, powinien sprawdzić naszą szeroką ofertę. Doradcy IMAR czekają na to, by odpowiedzieć na każde pytanie. Zapraszamy! 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz