Materiał Partnera

Wynajem transportu dla szkół – wycieczki szkolne

Wynajem transportu dla szkół – wycieczki szkolne

Większość polskich szkół można zaliczyć do tych średnich, z liczebnością uczniów na poziomie 700 osób – w klasach podstawowych, w klasach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (należy uwzględnić zeszłoroczną zmianę organizacji edukacji szkolnej). Jeśli chodzi o wycieczki szkolne, najwięcej z nich organizowanych jest w pierwszym stadium nauki. Warto wiedzieć, że rocznie aż ponad 13 tysięcy podstawówek poszukuje odpowiedniego transportu na różnego typu wyjazdy.

Oszacowanie liczby podróżujących

Wycieczki szkolne organizowane są w każdej placówce kilka razy w roku w różnych klasach. Wśród nich są wypady do dużych miast – najczęściej są one jedno- bądź dwudniowe – czy też dłuższe podróże w celach rekreacyjnych – najpopularniejsze są tygodniowe wyjazdy w góry czy nad morze. Jednym z podstawowych działań logistycznych przy organizacji tego typu atrakcji jest wybór odpowiedniego transportu. Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie całego wyjazdu powinni podjąć współpracę z takimi firmami transportowymi jak Busik Bogdan Buczek. To właśnie tego typu podmioty zaoferują najlepsze usługi transportowe, a także pomoc przy organizacji całego przedsięwzięcia. Podstawowym krokiem jest oszacowanie wraz z firmą transportową liczby uczestników – to ona wskazuje, jaki typ pojazdu wybrać z szerokiej oferty floty różnych autobusów oraz busów: autokar 28+1+1, ekskluzywny wycieczkowiec 49+1+1, duży bus 17-20+1, czy bus standardowy 8+1 osób. Ważne jest to, aby firma transportowa była elastyczna i mogła wyjść naprzeciw oczekiwaniom szkoły, a także rodziców. Jednym z istotnych aspektów jest kierowca – powinien on doskonale znać pracę w środowisku szkolnym oraz powinien mieć wysokie umiejętności pilotażowe. To od niego będzie zależało, czy cała wycieczka przebiegnie wedle ustalonego harmonogramu.

Komfort i bezpieczeństwo

Rodzice, a także dyrekcje szkół szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo. Dzieci oraz młodzież zawsze są pod opieką nauczycieli, którzy biorą za nich pełną odpowiedzialność, dlatego tak ważna jest współpraca z przewoźnikiem osób, który jest w stanie zaproponować wynajem autokarów o wysokich wskaźnikach testów bezpieczeństwa. Niesamowicie istotny jest również przegląd w warsztatach samochodowych oraz współpraca z policją, która przed wycieczką dokładnie sprawdzi wszystkie normy bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, że najlepsze firmy przewozowe zatrudniają mechaników, którzy regularnie dokonują specjalistycznego oglądu różnych zespołów pojazdu. Drugim ważnym aspektem jest komfort. Wiele dłuższych wyjazdów, wymagających wynajmu autokaru na cały tydzień lub dłużej, wiąże się z koniecznością wyboru autokaru/busa o najwyższym komforcie jazdy dla pasażerów. Tego typu autobusy powinny posiadać indywidualne nagłośnienie, monitory telewizyjne, klimatyzacje, rozkładane i miękkie fotele, a także sterylną i odpowiednio zaprojektowaną kabinę WC. Podobnie jest w przypadku busów – to one często wynajmowane są dla uczniów o wysokich osiągach sportowych, dlatego ich transport na zawdy powinien przebiegać w wysokich warunkach komfortu.

Opracowanie:
Warszawa, Kijowska 11 lok. 69
tel. 665 080 100
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz