Artykuł sponsorowany

Wybieramy najlepszy rodzaj spawania

Wybieramy najlepszy rodzaj spawania

Spawanie to proces trwałego łączenia materiałów topliwych przez ich nagrzanie oraz stopienie. Wybranie odpowiedniej metody obróbki ma kluczowe znaczenie dla uzyskania odpowiednich parametrów technicznych spawu, szybkości realizacji usługi oraz sumarycznych kosztów zlecenia. Sprawdźmy, czym cechują się konkretne rodzaje spawania, i który jest najbardziej uniwersalny.

Metody spawania – co musisz wiedzieć?

Spawanie to skomplikowana procedura, która wymaga dużej precyzji i doświadczenia – zwłaszcza przy realizacji niestandardowych zleceń. Profesjonalny spawacz z firmy montersko-spawalniczej Jurex zawsze dokonuje rzetelnego rozpoznania materiału i na tej podstawie wybiera właściwe spoiwo. Połączenie optymalnej metody spawania z wysokojakościowym spoiną ma kolosalne znaczenie dla efektu końcowego. Pomimo że istnieje wiele metod łączenia metali, klasyfikowanych w oparciu o pochodzenie wykorzystywanej energii cieplnej, największą popularnością cieszy się spawanie elektryczne. Żadna inna metoda nie daje tak dużych możliwości dopasowania do określonego zadania. Równie istotne kwestie to możliwość wygenerowania sporych oszczędności oraz powszechny dostęp do urządzeń przeznaczonych do tej techniki obróbki materiałów.

Spawanie elektryczne – jak to wygląda w praktyce?

W systemach przemysłowo-produkcyjnych największym zainteresowaniem klientów cieszy się spawanie MIG/MAG w osłonie gazowej. Tryby MIG i MAG wskazują, która osłona jest odpowiednia podczas spawania elektrodą topliwą – gaz obojętny (MIG) lub gaz aktywny (MAG). Metoda MIG jest najczęściej wykorzystywana przy łączeniu miedzi i aluminium, choć nie stanowi to reguły. Specyfika pracy migomatu sprawia, że może być używany do spawania także innych niezależnych metali i ich stopów. Z kolei praca w trybie MAG umożliwia spawanie materiałów stalowych.
Wybierając odpowiednią technikę obróbki, należy wziąć zatem pod uwagę kilka czynników: rodzaj materiału poddawanego spawaniu, wytrzymałość spoin oraz szybkość spawania.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz