Materiał Partnera

Wybieramy kompresor olejowy – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy kompresor olejowy – na co zwrócić uwagę?

Kompresor olejowy, czyli popularna sprężarka, przydatna jest nie tylko w warsztacie, ale także w zwyczajnym garażu. To dzięki niemu możemy między innymi napompować koła, a także zastosować szereg narzędzi pneumatycznych, które ułatwią nam wszelkie prace – od majsterkowania po poważne naprawy. Umożliwi on także szybsze wyczyszczenie narzędzi lub innych maszyn i urządzeń. Co wziąć pod uwagę, gdy nosimy się z zamiarem zakupu takiego kompresora?

Zastosowanie kompresora olejowego

Kompresor olejowy, zwany potocznie sprężarką olejową, niezbędny jest w każdym warsztacie samochodowym, ale może przydać się także w zwyczajnym garażu. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj wyłącznie o pompowanie kół – urządzenie tego rodzaju może również napędzić różne narzędzia pneumatyczne oraz pistolet lakierniczy. Aby wybrać odpowiedni kompresor, musimy dogłębnie przeanalizować jego przyszłe zastosowanie. To, że w danym momencie wykorzystamy go w określonym zakresie, nie oznacza, że zakres ten nie ulegnie w przyszłości zwiększeniu. Zawsze lepiej jest postawić na rozwiązanie, które da nam nieco zapasu, a przy tym będzie charakteryzowało się wysoką żywotnością, kulturą pracy i dobrymi warunkami serwisowymi. Jeśli zależy nam na tym, by kompresor miał wszystkie te pozytywne cechy, a także dużo więcej, warto zwrócić się do specjalistów z Pneumatik S.A. Jako jedna z wiodących w swojej branży firm z Polski oferuje ona szereg rozwiązań dokładnie dopasowanych do potrzeb swoich klientów. W jej ofercie znajdziemy między innymi wspomniane wyżej kompresory olejowe.

Parametry techniczne kompresorów olejowych

Podobnie jak inne urządzenia i maszyny, kompresory olejowe opisane są szeregiem parametrów. Na pierwszy rzut oka nie mówią one za wiele: pozwalają na porównanie poszczególnych modeli, ale suche cyfry nie powiedzą nam wiele o tym, czy urządzenie nada się do przyszłych zastosowań. Ciśnienie pracy, wydajność, pojemność zbiornika i moc silnika to najważniejsze z parametrów. Modele, które z powodzeniem można zastosować w profesjonalnych pracach, mają ciśnienie około dziesięciu barów, ale większość narzędzi zadziała dobrze z kompresorem o ciśnieniu ośmiu barów. Wydajność kompresora mierzona jest w litrach na minutę. Parametr ten mówi o objętości powietrza, jaką kompresor może dostarczyć w danym przedziale czasowym. Dobrze poszukać takiego, który będzie miał wydajność przynajmniej na poziomie trzystu litrów na minutę. W ten sposób zapewnimy brak spadków ciśnienia podczas pracy. Moc silnika ma znaczny wpływ na wydajność – rośnie wraz z nią. Pojemność zbiornika jest natomiast mierzona w litrach – im większa, tym dłużej kompresor może działać bez przerwy.

Opracowanie:
Przeźmierowo, Kamienna 28
tel. 61 816 12 46
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz