Artykuł sponsorowany

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o pobraniu krwi u pacjenta

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o pobraniu krwi u pacjenta

Regularne wizyty w laboratorium w celu uzyskania wyników krwi są obowiązkiem zdrowotnym każdego z nas. W niektórych sytuacjach wizyta u specjalisty w celu pobrania materiału może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego też w wielu przypadkach warto skorzystać z usługi pobrania krwi u pacjenta, którą oferują wykwalifikowane pielęgniarki. Jak wygląda ten zabieg w warunkach domowych?

Pobranie krwi w domu pacjenta – w jakich sytuacjach?

Pobranie krwi w domu pacjenta to bardzo wygląda propozycja w przypadku małych dzieci. Nie chodzi tu wyłącznie u niemowlęta, których nie trzeba narażać na stres spowodowany wizytą w nowym miejscu, ale również o dzięki, które źle reagują na widok gabinetu pobrań czy igieł. Pobranie krwi w bezpiecznym, znanym miejscu, zdecydowanie może złagodzić ich strach. Na pobranie krwi w domu pacjenta warto zdecydować się także wtedy, kiedy chodzi o przeprowadzenie badania morfologii u osoby starszej. Seniorzy bardzo często mają problemy z poruszaniem się, w dodatku w wielu laboratoriach konieczne jest czekanie w kolejce, a też nie zawsze zdarzy się tak, że inne osoby przepuszczą seniora w kolejce.

Na pobranie krwi w domu pacjenta mogą zdecydować się również kobiety w ciąży, dla których dojazd do lekarza może być dużą trudnością. Na domową wizytę pielęgniarki powinny umówić się także te panie, które dostały od swojego lekarza przykaz leżenia z uwagi na zagrożoną ciążę. Usługa domowego pobierania krwi to możliwość umówienia się na dogodny termin oraz godzinę, która nie będzie kolidowała z obowiązkami zawodowymi czy też życiem rodzinnym. Pobieraniem krwi w domu pacjenta zajmuje się Pogotowie Pielęgniarskie Corsamed, które znajduje się w miejscowości Sitne, w województwie mazowieckim.

Jak wygląda pobranie krwi w domu pacjenta?

Tak naprawdę pobranie krwi w domu pacjenta praktycznie nie różni się od wykonania badania w laboratorium. Osoba, która chce zbadać morfologię, musi przestrzegać takich samych zasad, a wiec między innymi powstrzymać się od spożywania posiłków na dwanaście godzin przed badaniem. Dzień wcześniej warto również odpuścić sobie wizytę na siłowni. Po przyjeździe do domu pacjenta pielęgniarka przygotuje się do pobrania krwi, zachowując wszelkie standardy higieny i ostrożności. Podobnie jak w laboratorium, po zdezynfekowaniu miejsca wkłucia i pobraniu materiału osoba wykonująca zabieg przyłoży jałowy gazik do miejsca wkłucia. W przypadku dzieci, które nie mają siły do odpowiedniego uciśnięcia, konieczne może okazać się również przyklejenie plastra. Teraz pozostaje już czekać na wynik badania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz