Materiał Partnera

Wielki powrót świec

Wielki powrót świec

Jeszcze dwa wieki temu, kiedy ludzkość nie znała elektryczności, wnętrza wiejskich chat, mieszczańskich domów i królewskich pałaców rozświetlały świece. Dziś, po latach używania żarówek, znów powracamy do świec, tym razem z własnej woli i dla przyjemności.

Okazjonalnie, od święta

Dzięki elektryczności nie musimy już oświetlać wnętrz za pomocą świec poza wyjątkowymi sytuacjami, gdy z przyczyn technicznych zabraknie prądu albo kiedy chcemy poszukać czegoś w komórce, w której nie zamontowaliśmy oświetlenia. Pomimo braku potrzeby używania świec na co dzień, magia drgającego płomienia wciąż nas fascynuje i dlatego sięgamy po świeczki przy każdej specjalnej okazji. Świece mają też dla nas wymiar symboliczny – kojarzą się ze specjalnymi uroczystościami, nie tylko tymi radosnymi jak Boże Narodzenie, ale też smutnymi oraz poważnymi jak Wszystkich Świętych. Świec nie może zabraknąć w Halloween, ani w Walentynki oraz przy wielu innych okazjach, zarówno świeckich, jak i religijnych. Wybierane przez nas świece różnią się dekoracją, w pewien szczególny sposób podkreślając klimat uroczystości. W Wigilię umieszczamy je w stroikach na stołach, w Halloween w wydrążonych dyniach i lampionach, a podczas walentynkowej randki – w świeczniku pomiędzy zastawą.

Nastrój przy kolacji

Święta nie są jedyną okazją, przy której sięgamy po świece. Lubimy tworzyć nastrój przy niemal każdej okazji, poczynając od wizyty znajomych na kolacji, a skończywszy na intymnym wieczorku we dwoje. Ogromny wybór wzorów, kolorów i kształtów sprawia, że możemy dobierać je pod kolor obrusa, zastawy czy dekoracji stołu, dopasowywać do okoliczności albo traktować jako wielobarwny dodatek urozmaicający wystrój wnętrza.  Dziś świece można znaleźć niemal w każdej restauracji, a kelner zapala je zaraz po zajęciu miejsc przy stoliku, jeszcze zanim zdecydujemy się na zamówienie. Świece pojawiają się na weselnych i komunijnych stołach, zarówno w tradycyjnej wersji, w kryształowych lichtarzach, jak i w wielu niestandardowych, pomysłowych aranżacjach, jak na przykład świece pływające, które doskonale prezentują się w wysokich, wypełnionych wodą naczyniach z dodatkiem róż czy korali jarzębiny. Dzięki płomieniom świec tworzymy nastrój – uroczysty, romantyczny lub intymny.

W kąpieli, dla ukojenia i relaksu

Nie można też zapomnieć o naszym zamiłowaniu do wykorzystania blasku świec podczas kąpieli czy relaksu, gdy chcemy się odprężyć i pozbyć stresu. Ta chwila przyjemności w kąpieli z pianą lub odpoczynek z dobrą kawą przy relaksującej muzyce nie może obyć się bez ciepłego światła świec. Z własnej woli wyłączamy wówczas elektryczne lampy i sięgamy po kolorowe, często też aromatyczne dodatki, dzięki którym choć na chwilę możemy przenieść się w inny, przyjemniejszy wymiar. Producenci tacy jak Delial s.c. PPHU Wytwórnia świec oferują dziesiątki wzorów, kolorów i kształtów świec, które zachęcają do zapalenia na stole podczas kolacji czy uczczenia z ich pomocą urodzin dziecka lub romantycznej randki we dwoje.

Opracowanie:
Zabierzów, Krótka 1
tel. 604 525 720
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
Kasia K.
Kasia K.
26.10.2017
Świece w domu to niesamowita sprawa - nastrój, klimat, zarówno przy romantycznej kolacji, albo w domowym SPA (a czemu nie!) , jak i przy oglądaniu telewizji. Ciekawy efekt można także uzyskać, gdy wstawi się stylowe świece do "kominka", a raczej takiej imitacji kominka w wersji soft:-) Nie zawsze można postawić kominek w mieszkaniu, a atrapę - zawsze. Wnętrze obudowy kominka można w ciekawy sposób zaaranżować, otrzyma się wówczas małym nakładem pracy efekt piorunujący.