Materiał Partnera

Wentylowane fasady i elewacje szklane – co je charakteryzuje?

Wentylowane fasady i elewacje szklane – co je charakteryzuje?

Projekty architektoniczne zawierają coraz częściej śmiałe rozwiązania, które charakteryzować ma przede wszystkim atrakcyjny wygląd. Niezwykle eleganckie i stylowe szklane elewacje stają się jednym z podstawowych elementów nowoczesnych konstrukcji – stosuje się je m.in. w budynkach użyteczności publicznej, salonach samochodowych czy restauracjach. W jakich jeszcze obiektach i co dokładnie cechuje fasady i elewacje szklane?

Doskonały wygląd

Szkło jest materiałem powszechnie stosowanym w budownictwie – kojarzy się głównie z wypełnieniem okien, jednak coraz częściej tworzy się z niego elementy stanowiące elewację danej konstrukcji. Do wykonania wentylowanej fasady szklanej wykorzystuje się zmienne aluminiowe profile nośne jednowarstwowe, które charakteryzują się sporą wytrzymałością oraz niebanalnym, nowoczesnym wyglądem. Jako wypełnienie stosowane jest szkło hartowane ESG – w pełni bezpieczny, modyfikowalny pod względem kształtu czy koloru materiał. Fasady szklane firmy Stefania mogą być zarówno przezroczyste, jak i emaliowane w dowolnym kolorze z bogatej palety RAL, a dodatkowym ich atutem jest zastosowanie skutecznego systemu docieplenia ze szczeliną wentylacyjną. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na poprawę izolacji termicznej całego budynku – sprawia to, że szklane fasady wentylowane są nie tylko atrakcyjnym wizualnie elementem obiektu, ale również funkcjonalnym i praktycznym rozwiązaniem polepszającym parametry konstrukcji. Jakie jeszcze atuty ma takie rozwiązanie oprócz doskonałego wyglądu i nowoczesnego systemu docieplenia?

Świetne parametry

Szklane elewacje nie tylko nadają świetny, modernistyczny charakter budynkom, ale też cechuje je szereg innych zalet. Jedną z nich jest wysoka przepuszczalność światła. Duża jego ilość wpadająca do pomieszczeń pozytywnie wpływa na samopoczucie użytkowników obiektu i doskonale ożywia wnętrza. Przepuszczalność na poziomie nawet 90% osiągnąć można jedynie za pomocą elewacji szklanych, które ponadto są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dodatkowa operacja HST (Heat Soak Test) gwarantuje najwyższą jakość zastosowanego szkła, dzięki czemu materiał ten jest odporny nawet na trudne warunki atmosferyczne, wahania temperatur czy napięcia wewnętrzne. Nowoczesne komponenty wykorzystywane do konstrukcji elewacji szklanych pozwalają na zredukowanie kosztów całej inwestycji. Oszczędności są również zauważalne poprzez doskonałe parametry pod względem izolacyjności termicznej. To właśnie dzięki niej zapewniony jest nie tylko komfort cieplny, ale też ograniczenie zużycia energii potrzebnej do ogrzania budynku. Warto zatem postawić wentylowane fasady i elewacje szklane – to rozwiązanie, które wygląda modernistycznie i nietuzinkowo, ale jest także świetnym materiałem pod względem technicznym.

Opracowanie:
Tychy, Baziowa 33
tel. 32 203 00 19
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz