Materiał Partnera

Warto jeździć na Mazury

Warto jeździć na Mazury

Mazury to kraina polskich jezior. Jest to wyjątkowe miejsce, do którego warto wybrać się na wypoczynek o każdej porze roku. Zachwycają pięknymi krajobrazami, przyrodą i ciszą. To idealne miejsce zarówno na wypad z rodzinną, przyjaciółmi, jak i w pojedynkę. Liczne jeziora otoczone pięknymi lasami urzekną każdego.

Ciekawe formy aktywnego spędzania czasu

Jeżeli komuś wydaje się, że na Mazurach można jedynie leżeć na plaży, pływać w jeziorze lub spacerować po lesie – jest w wielkim błędzie. W tym wyjątkowym miejscu jest wiele atrakcji i każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie. Miłośnicy sztuki będą mogli wybrać się do galerii drewnianych rzeźb. Wielbiciele zwierząt mają okazję obserwować tu psie zaprzęgi. Ci, którzy interesują się historią, z pewnością zechcą zwiedzić Wilczy Szaniec, gdzie znajduje się dawna siedziba Adolfa Hitlera. Latem w Mikołajkach i Giżycku tłumy turystów zjeżdżają się na coroczne pikniki country. Z kolei w Sztynorcie można posłuchać szant. Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu koniecznie muszą skorzystać ze spływu kajakowego, podczas którego można podziwiać piękno Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Wiele atrakcji

Jak już wspomniano, na Mazurach każdy znajdzie coś dla siebie. Znajduje się tu wiele ciekawych miejsc, jak np. zamki krzyżackie, siedziby i twierdze. Na Mazurach dawniej żyło plemię Galindów, rekonstrukcję jego osady można obecnie podziwiać w Puszczy Piskiej. Ci, którzy są zainteresowani architekturą lub muzyką, z pewnością będą zachwyceni po zwiedzeniu barokowej bazyliki w Świętej Lipce, gdzie znajdują się zabytkowe organy z ruchomymi figurami.

Dodatkowe atrakcje

– Oprócz wspaniałych widoków i dobrodziejstw natury w postaci pięknych lasów i jezior, na Mazurach można skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji, które doskonale urozmaicą urlop i sprawią, że na długo zapadnie on w pamięci. Mam tu na myśli m.in. loty balonem, samolotem, motolotnią, czy nawet skoki ze spadochronu. Oprócz adrenaliny, te formy aktywności zapewnią również niezapomniane widoki. Zimą Mazury pamiętają również o miłośnikach białego szaleństwa, na których w okolicach Mrągowa czeka wyciąg narciarski. Nad jeziorem Czos znajduje się Góra Czterech Wiatrów, ze szczytu której możemy podziwiać wyjątkową panoramę Mazur. To jednak nie wszystko, na Mazurach dobrze czas spędzą także nurkowie, wędkarze i wszyscy ci, którzy kochają przyrodę –  powiedziała właścicielka kwatery Pokoje u Basi w Mikołajkach.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz