Materiał Partnera

W pełni zautomatyzowane bramy przemysłowe

W pełni zautomatyzowane bramy przemysłowe

O w pełni zautomatyzowanych bramach marzą dzisiaj właściciele domów, wielorodzinnych osiedli mieszkaniowych, a także obiektów przemysłowych. To w nich konstrukcje zdalnie sterowane są szczególnie potrzebne. Ułatwiają one wykonywanie pracy i zapewniają duże bezpieczeństwo eksploatacyjne. Najlepsze firmy na rynku są zaś w stanie zagwarantować bramy zautomatyzowane rolowane bądź też segmentowe.

Bramy dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta

Bramy przemysłowe to konstrukcje, które w większości przypadków wymagają indywidualizacji pod kątem potrzeb danego klienta – warsztatu samochodowego, firmy meblarskiej, ośrodka przemysłowego, czy też handlowo-magazynowego. Mowa nie tylko o ich wymiarach – często bardzo dużych – ale również o zastosowaniu przeszkleń, czy prowadzaniu ich np. wzdłuż pochyłości dachu. Warto zatem współpracować tylko z firmami, które są w stanie zapewnić usługi elastyczne i produkty od sprawdzonych światowych producentów, których bramy wyróżniają się wysokimi parametrami użytkowymi. Pamiętaj o tym, iż muszą one być produkowane w zgodzie z normami EN, a także muszą posiadać oznakowanie CE. Jest to nie tylko ważne przy bezpieczeństwie ich użytkowania, czy potwierdzaniu jakości, ale też przy zapewnianiu budynkowi odpowiedniego zabezpieczenia antywłamaniowego. O takie wyznaczniki dba renomowana firma Wimont, która oferuje zarówno bramy przemysłowe segmentowe, jak i rolowane. Oprócz tego obsługuje klientów indywidualnych, gwarantując im bramy garażowe w różnych stylach architektonicznych. Przedsiębiorstwo to wyróżnia się również oferowaniem automatyzacji swoich konstrukcji, co dzisiaj jest bardzo pożądane wśród różnych grup konsumenckich.

Automatyzacja bram przemysłowych

Zarówno bramy przemysłowe segmentowe, jak i rolowane mogą zostać w odpowiedni sposób zautomatyzowane. Istotne jest jednak to, aby w danej konstrukcji zastosować sprawne czujniki oraz napędy, a także systemy zabezpieczeń. Szczególnie warto zwrócić uwagę na napędy z linii Dynamic xc., które nie wymagają długiego programowania, a są bardzo skuteczne i szybkie, nawet w przypadku bardzo szerokich bram segmentowych. Warto przy tym wiedzieć, że tego typu rozwiązania od najlepszych producentów – m.in. Marantec – i współpracujących z nimi dystrybutorów, pozwalają na zdalne sterowanie, zamykanie automatyczne, instalowanie modułów fotokomórki, czy też na wdrażanie zabezpieczeń krawędzi zamykającej oraz elektrycznych listew przyłączeniowych. Dzisiaj sprawne bramy garażowe znacznie usprawniają funkcjonowanie różnych podmiotów gospodarczych, zwłaszcza tych, które swoją pracę opierają na działaniach transportowo-logistycznych.

Opracowanie:
Ruda Śląska, Niedurnego 107
tel. 32 240 03 96
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz