Artykuł sponsorowany

Usuwanie boreliozy - metody leczenia

Usuwanie boreliozy - metody leczenia

Borelioza to choroba odkleszczowa, co oznacza, że zarazić się nią możemy w wyniku ukąszenia przez kleszcza, który przenosi bakterię z rodzaju Borrelia. Szczególnie narażeni na boreliozę jesteśmy w sezonie aktywności kleszczy, czyli wiosną i latem. Kleszcze najczęściej przebywają na drzewach lub w trawie, gdzie czekają na karmiciela. Objawem ukąszenia przez kleszcza jest wędrujący rumień.

Jak postępować, gdy znajdziemy na ciele kleszcza?

Trzeba wiedzieć, że nie każdy kleszcz jest nosicielem bakterii odpowiedzialnych za zarażenie boreliozą. Poza tym niektórzy z nas mają na tyle silny układ odpornościowy, że potrafi on samodzielni zwalczyć tą chorobę. Jednak za każdym razem, gdy ukąsi nas kleszcz, należy niezwłocznie usunąć go w całości z pomocą małych szczypiec. Następnie przez okres 30 dni uważnie obserwujemy naszą skórę, zwracając uwagę czy nie pojawi się na niej rumień. Jeśli zauważymy rumień, natychmiast powinniśmy się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu w celu diagnostyki Boreliozy – radzi pracownik firmy AS Med centrum naturalnej.

W boreliozie bardzo ważna jest prawidłowa diagnoza choroby i szybkie zastosowanie odpowiedniej metody leczenia. Należy jednak pamiętać, że bezpośrednio po ukąszeniu żaden lekarz nie przepisze nam antybiotyku, gdyż nie ma do tego wskazań.

Metody leczenia boreliozy.

Jeśli po ukąszeniu przez kleszcza zaobserwujemy na ciele rumień, zgłaszamy się do lekarza, który powinien zlecić antybiotykoterapię. Rumień występuje w miejscu ukąszenia, zazwyczaj jest czerwony i ma okrągły kształt. Terapia antybiotykiem powinna trwać nie dłużej niż trzy tygodnie. Wcześnie wykryta borelioza w większości przypadków jest wyleczalna.

Ponieważ antybiotyki wyjaławiają organizm, możemy mu pomóc, stosując odpowiednie metody naturalne podczas terapii . Do metod tego typu zaliczymy:

  • stosowanie suplementów,
  • spożywanie ziół,
  • zdrową dietę.

W usuwaniu boreliozy mogą wspomóc nas suplementy o działaniu przeciwzapalnym, takie jak wyciągi z miłorzębu, czy pokrzywy, kociego pazura, ruszczyka kolczastego czy też olejek z pestek winogron. Takie działanie ma również czosnek lub lukrecja. Warto zapobiegać niedoborom witamin spożywając duże ilości warzyw i owoców zawierających witaminy C, A, E oraz z grupy B. Jeśli odczuwamy zaburzenia układu nerwowego, powinniśmy zażywać żeń-szeń, dziurawiec i miłorząb. Gdy zmagamy się z bólami reumatycznymi oraz bólem mięśni do diety należy włączyć kurkumę, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz aminokwasy.

Warto wspomagać leczenie boreliozy, zwłaszcza tej późno zdiagnozowanej. Trzeba próbować metod, które poprawią nam samopoczucie oraz przyspieszą powrót do zdrowia.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz