Artykuł sponsorowany

Terapia rodzinna – na czym polega i kiedy warto z niej skorzystać?

Terapia rodzinna – na czym polega i kiedy warto z niej skorzystać?

Rodzina jest najważniejszą grupą społeczną w życiu każdego człowieka, dlatego jeśli pojawiają się w niej problemy, potrzebna jest odpowiednia interwencja. W przypadku problemów z kontrolowaniem emocji, trudności we wzajemnych relacjach czy kłopotów z dzieckiem pomoc profesjonalnego psychoterapeuty może okazać się kluczem do naprawy więzi pomiędzy członkami rodziny.

Problemy z komunikacją pomiędzy członkami rodzinny

Prawidłowe funkcjonowanie rodziny jest ważne dla każdego z jej członków, wszelkie trudności odbijają się zarówno na stosunkach w rodzinie, jak i na indywidualnych działaniach każdego członka rodziny. Jeśli w naszej rodzinie występują problemy z komunikacją czy okazywaniem emocji, to będziemy przenosić te negatywne wzorce również na pozostałe obszary życia, np. sferę zawodową. Brak prawidłowej komunikacji w rodzinie prowadzi do wielu problemów. Jednym ze sposobów na poprawienie relacji rodzinnych jest skorzystanie z usług profesjonalnego psychoterapeuty, który pomoże nam w naprawieniu komunikacji. Przykładem takiego psychoterapeuty jest Paulina Czajkowska-Kwiatkowska, która prowadzi gabinet psychoterapeutyczny Strefa Rozwoju I Terapii Rodzin Fabryka Relacji, w którym z pewnością znajdziemy profesjonalną pomoc w obszarze relacji rodzinnych.

Na czym polega terapia rodzinna?

Sesje terapii rodzinnej wyglądają tak, że na spotkania zapraszani są wszyscy członkowie rodziny, a nie tylko osoba, której dany problem dotyczy. Takie podejście pozwala ustalić, jak każdy z członków rodziny widzi sytuację i czy faktycznie problem tkwi w tym, z czym rodzina zgłasza się do specjalisty. Profesjonalne spojrzenie terapeuty na stosunki rodzinne pozwala odkryć problemy, których istnienia rodzina czasem nie jest świadoma. Terapia rodzinna trwa od kilku miesięcy do około półtorej roku, lecz nie na każdą sesję musi przychodzić cała rodzina. Czasami spotkania odbywają się w formie indywidualnej lub tylko z wybranymi członkami rodziny. Takie podejście stosowane w terapii rodzinnej pozwala poszczególnym jej uczestnikom na bezpieczne wyrażenie swoich uczuć oraz przepracowanie indywidualnych trudności.

Co zrobić w przypadku problemów z dzieckiem?

Jednym z najczęstszych problemów rodzinnych z dziećmi są konflikty pokoleniowe - pomiędzy rodzicami, a dziećmi. Ich powodem jest zazwyczaj wzajemne niezrozumienie – zarówno dzieciom ciężko zrozumieć intencje dorosłych, jak i rodzicom postawić się na miejscu dziecka. Konsultacje z psychoterapeutą mogą pomóc rodzicom rozwiązać te trudności w krótkim czasie. Wybranie odpowiedniego psychoterapeuty jest kluczem do rozwiązania problemów rodzinnych, w tym także problemów z dziećmi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz