Artykuł sponsorowany

Tarasy z drewna naturalnego – wybarwianie, konserwacja

Tarasy z drewna naturalnego – wybarwianie, konserwacja

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie tarasu. Do najpopularniejszych rozwiązań możemy zaliczyć między innymi naturalne drewno. To właśnie ten materiał charakteryzuje się naturalnością, szlachetnością oraz przyjemnością w dotyku. Do budowy tarasu można wykorzystać deski o grubości od 19 do 28 milimetrów, które zapewnią stabilność całej konstrukcji.

Oczyszczanie drewnianych desek

Z każdym rokiem drewniane tarasy mogą ulegać licznym zabrudzeniom. Szczególnie po zimie można na nich znaleźć wiele piachu raz brudu. Niezbędne jest dokładne jego usunięcie przy pomocy szczotki bądź myjki. Konserwacja drewnianych tarasów wymaga również uzupełnienia wszelkich ubytków w drewnie. Warto również usunąć wszelkie wystające drzazgi oraz wymiana niezbędnych śrub i elementów mocujących. Można również zdecydować się na lekkie szlifowanie powierzchni naszego drewna. Specjaliści z firmy Profekon Sylwia Butowt-Koniszewska przypominają, że konserwacja polega również na naniesieniu czyszczących oraz odszarzających środków. W przypadku zauważenia problematycznych i tłustych plam niezbędne jest zastosowanie wysokiej jakości produktów. Aplikacja powinna odbyć się przy pomocy szczotki lub profesjonalnej ciśnieniowej myjki na całą powierzchnię naszego tarasu.

Olejowanie powierzchni tarasu

Olejowanie drewnianego tarasu zapewnia głęboką penetrację drewna. Dostępne na rynku środki występują w bogatej gamie kolorystycznej. Konserwacja drewnianych tarasów pozwoli nam uzyskać naturalny efekt, a powierzchnia staje się bardzo gładka. Bardzo ważne jest regularne wykonywanie olejowania, które powinno odbywać się przynajmniej raz na rok. Konserwacja drewnianych tarasów powinna odbywać się w okresie wiosennym, ponieważ temperatura może wahać się w przedziale od 10 do 25 stopni Celsjusza. Ważne jest również to, aby produkt nanoszony był na osuszone oraz nienagrzane deski. Cała procedura powinna odbywać się przy pomocy szerokiego pędzla wyposażone w twardy włos. Warto po nałożeniu pierwszej warstwy środka usunąć nadmiar, który nie uległ wchłonięciu. Nakładanie drugiej warstwy powinno odbywać się po upływie 12 godzin, chyba że producent w karcie produktu zalecił inaczej. PROFEKON współpracuje z profesjonalnymi firmami, gdzie wspólnie dobieramy rozwiązania pod realizację konkretnego przypadku np. dla tarasów użytkowanych w obiektach użyteczności publicznej (restauracje, ośrodki wypoczynkowe itp.) olejowanie powinno się wykonywać minimum dwa razy w roku, w tym raz przed zimą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz