Materiał Partnera

Szelki jako ciekawy dodatek do wielu kobiecych kreacji

Szelki jako ciekawy dodatek do wielu kobiecych kreacji

Choć początkowo szelki były typowo męską częścią garderoby, ich estetyczny potencjał szybko dostrzegli również giganci mody damskiej, jak Saint Laurent czy Coco Chanel. Dziś szelki w kobiecej stylizacji nikogo nie dziwią, jakkolwiek niezmiennie intrygują.

Mamy szczęście żyć w czasach, w których moda kieruje się bardzo demokratycznymi zasadami. Niewiele krojów czy dodatków zarezerwowanych jest wyłącznie dla którejś z płci, choć faktycznie, niektóre elementy garderoby kojarzone są jako bardziej męskie czy damskie – mówi specjalista ze sklepu internetowego eszelki.pl.

Dla jakiej kobiety szelki?

Rodowód szelek wymusza skojarzenie z garderobą męską, jednak obecnie częściej sięgają po ten dodatek odważne i nietuzinkowe kobiety. Wybór szelek jako elementu kreacji jest wyjątkowym zabiegiem, który przewrotnie wykorzystuje skojarzenie z męskością, do podkreślenia kobiecości. Toteż, aby noszenie szelek było naprawdę efektowne, wymaga od właścicielki pewności siebie i naturalnej swobody bycia.

Kobiece szelki do biura

Szelki świetnie komponują się z oficjalnymi stylizacjami, dlatego z powodzeniem możesz sięgnąć po nie kompletując strój do pracy. Koszula wpuszczona w eleganckie spodnie z wysokim stanem, a do tego szelki i eleganckie buty – na płaskim lub wysokim obcasie – pomogą ci w łatwy sposób uzyskać efektowny look zdecydowanej bizneswoman.

Szelki w codziennych stylizacjach

Co ciekawe, szelki równie dobrze sprawdzą się w luźniejszych zestawieniach. Zakładając je do gładkiego T-shirtu i luźnych jeansowych biodrówek, dodasz swojemu wizerunkowi zawadiackiego smaczku. W tym zestawie możesz swobodnie sięgnąć po zwykłe trampki lub adidasy. Natomiast jeśli założysz szpilki, a do tego w dłoń chwycisz elegancką torebkę – jesteś gotowa zawalczyć o tytuł królowej imprezy.

Szelki jako kobiecy dodatek to przede wszystkim sygnał, który mówi o niezależności myślenia, odwadze i nietuzinkowości właścicielki. Jednocześnie mogą one spełnić  kilka istotnych funkcji praktycznych. Szelki wydłużają sylwetkę, więc powinny polubić je niższe panie, a dodatkowo w nietypowy sposób podkreślają biust.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz