Materiał Partnera

Systemy zarządzające w ochronie perymetrycznej

Systemy zarządzające w ochronie perymetrycznej
Ochrona perymetryczna, nazywana też obwodową, to najlepszy sposób zabezpieczenia terenu przed włamywaczami. Czujniki w systemie perymetrycznym zapewniają kompleksową ochronę otwartego terenu, dostarczając informacji o wszystkich próbach wtargnięcia intruzów z zewnątrz. Do obsługi takich, niekiedy mocno rozbudowanych zabezpieczeń, potrzebny jest skuteczny system zarządzania.

Rola systemu zarządzającego

Do monitorowania sygnałów nadawanych przez poszczególne elementy systemu ochrony perymetrycznej służą specjalne interfejsy, określane także mianem systemów zarządzających. Interfejs obwodowego systemu zabezpieczeń antywłamaniowych działa jak swego rodzaju centrala, która przyjmuje wszystkie sygnały z urządzeń budujących ochronę i przekazuje je do komputera bądź innego systemu, który informuje o stanie zagrożenia.

Przykład zarządzania zabezpieczeniami perymetrycznymi

Świetnym przykładem solidnego systemu zarządzającego dla instalacji ochrony perymetrycznej jest wykorzystanie modułu SORHEA CONNECT. Ten pojedynczy interfejs pozwala zdalnie podłączać elementy systemu zabezpieczeń do centrali MAXIBUS, co odbywa się za pomocą bezpiecznej dynamicznej sieci radiowej D.R.N.

Interfejs można montować nie tylko do nowopowstających systemów ochrony, ale także integrować z istniejącą już siatką zabezpieczeń. Ten system zarządzania łączy się zarówno z czujkami sejsmicznymi, jak również z barierami mikrofalowymi, podczerwieni, czujkami dualnymi i nie tylko.

Z punktu widzenia użytkownika olbrzymią zaletą tego systemu jest niezwykła łatwość konfiguracji. Bezpieczeństwo, jakie zapewnia przesyłanie sygnałów siecią radiową sprawia, że wdrożenie systemu CONNECT znacznie podnosi dotychczasową ochronę obiektu.

Siatka połączeń zbudowana w oparciu o dynamiczną sieć radiową D.R.N. to przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo. Protokoły radiowe są szyfrowane w AES, zaś pracę poszczególnych modułów - stale monitorowane. Każdy sygnał alarmowy, pochodzący z ochrony perymetrycznej, można szybko zidentyfikować.

Oprócz sieci radiowej, zamiennie lub równolegle, można stosować sieć lokalną przez RS485. Dzięki aplikacji na smartfona możliwa jest zdalna konfiguracja sygnałów alarmowych i bieżące przeglądanie dziennika zdarzeń z systemu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o systemach zarządzających w ochronie obwodowej, koniecznie skontaktuj się z pracownikiem ATLine. Zatrudnieni w firmie doradcy z pewnością pomogą ci wybrać najlepszy system zabezpieczeń, a także rozwiązania ułatwiające jego obsługę.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz