Materiał Partnera

Sypialnia – trendy meblarskie

Sypialnia – trendy meblarskie

Meble, które wstawimy do naszej sypialni, powinny charakteryzować się wysokim stopniem użyteczności. Ograniczone miejsce, jakim dysponujemy, sprawia, że chcemy przede wszystkim, by meble były wielofunkcyjne i pozwalały na używanie ich w niestandardowy sposób. Zniwelujemy w ten sposób problem każdej źle zaprojektowanej sypialni – brak miejsca, kiepską ergonomię lub niesprzyjającą atmosferę. Przed zamówieniem mebli do sypialni warto zapoznać się z obowiązującymi trendami.

Sypialnia jako azyl?

Współcześnie używamy sypialni w zupełnie inny sposób niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Kiedyś stanowiła miejsce odosobnienia, azyl, w którym zażywamy odpoczynku i relaksu. Teraz coraz częściej sypialnia pełni także funkcję rozrywkową – wstawiamy do niej telewizor, używamy w jej obrębie telefonu lub smartfonu, częściej także jemy w łóżku, czy nawet… pracujemy! Nadal istnieje jednak duża grupa tradycjonalistów, którzy starają się bronić podstawowych, tradycyjnych funkcji sypialni. Nie można odmówić im odrobiny racji, ponieważ dzięki takiemu podejściu sypialnia pozostaje wyjątkowym pomieszczeniem, miejscem wyciszenia i spokoju, do którego nie mają wstępu dzienne troski i sprawy do załatwienia. Ograniczony metraż naszych mieszkań oraz zmiany w sposobie funkcjonowania związane m.in. z rozwojem nowoczesnych technologii sprawiły jednak, że dużo częściej sięgamy po niestandardowe rozwiązania meblarskie. Niezależnie od tego, po której stronie barykady stoimy, w profesjonalnym salonie meblarskim – takim jak salon Meblotap – z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Jakie meble umieszczamy współcześnie w sypialniach?

Szybkie tempo życia współczesnego człowieka nie pozostawia miejsca na kompromisy. Meble w sypialni muszą być wysokiej jakości i spełniać wszelkie wymagania. Stawiamy na to, by sypialnia była miejscem bezwzględnego wypoczynku. Nie chcemy sięgać daleko po to, co jest nam potrzebne. Najnowocześniejsze konstrukcje łóżkowe stanowią sprzężenie materaca, oświetlenia, toaletki, półki na książki czy stolika nocnego. Najbardziej zdeterminowani z nas mogą sobie pozwolić nawet rozwiązanie z nutką ekstrawagancji – łóżko z wbudowanym masażerem. W związku z tym, że sypialnia ma współcześnie znacznie więcej funkcji, dbamy o to, by każdy jej element zwiększał komfort osób, które z niej korzystają. Nie zawsze są to nawet członkowie najbliższej rodziny – często sypialnia stanowi miejsce spotkań towarzyskich. Podobnie wielofunkcyjne są obecnie zamawiane szafy. Dają nam nie tylko możliwość zawieszenia w nich ubrań, ale także posegregowania posiadanych bibelotów za pomocą wygodnych, ergonomicznych półek i szuflad. Meble do sypialni podlegają ciągłym usprawnieniom i ewoluują – warto zatem zapoznać się z najnowszymi konstrukcjami choćby z ciekawości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz