Materiał Partnera

Sposób na dobre parkowanie samochodu?

Sposób na dobre parkowanie samochodu?

Parkowanie to jedno z trudniejszych zadań na egzaminie na prawo jazdy. Wskazana czynność sprawia bardzo dużo problemów początkującym kierowcom. Nie jest to jednak takie skomplikowane, jak się wydaje. Ważne jest poznanie podstawowych zasad i wyczucie auta. Samodyscyplina, zaangażowanie, a co najważniejsze praca oraz ćwiczenia przyniosą oczekiwany rezultat. Jakie są sposoby na dobre parkowanie samochodu?

Na czym polega parkowanie prostopadłe przodem?

Parkowanie prostopadłe przodem to najczęściej wykonywany manewr. Podstawowa zasada podczas wykonywania tej czynności opera się na tym, że należy skręcić kierownicę do oporu w chwili, gdy prawym lusterkiem przekroczy się obrys auta obok, którego się parkuje. Określona wskazówka odnosi się do parkowania po prawej stronie. Podobny manewr wykonujemy, gdy pragniemy ustawić samochód po lewej stronie z tym wyjątkiem, że punktem odniesienia jest lewe lusterko naszego auta. Gdy chcemy zdobyć taką umiejętność, warto skorzystać z pomocy doświadczonej szkoły jazdy, takiej jak na przykład firma Rajder z Torunia, która świadczy usługi na najwyższym poziomie.

Jak poradzić sobie z parkowaniem prostopadłym tyłem?

Egzamin na prawo jazdy nie wymaga umiejętności parkowania samochodem prostopadłego tyłem. Jednakże, jeżeli chce się zostać kierowcą, warto nabyć taką umiejętność. Taki manewr jest polecany przede wszystkim wtedy, gdy zaparkowanie szerokim łukiem jest utrudnione. Działanie rozpoczyna się wówczas, kiedy w krańcu szyby pasażera dostrzeżemy środek samochodu, przy którym zamierzamy parkować. W tym przypadku kierownicę skręcamy do oporu, a koła prostujemy w chwili, gdy auto zaczyna ustawiać się równo z towarzyszącymi samochodami.

Co z parkowaniem równoległym tyłem?

Parkowanie równoległe tyłem nie należy do najtrudniejszych zadań, jednak wymaga dobrego wyczucia samochodu. Do rozpoczęcia zadania potrzebne zbliżenie się do samochodu, za którym będziemy ustawiać pojazd. Najlepiej zlokalizować się w odległości osiągającej wartość około 30 centymetrów. W tej sytuacji poruszamy się tyłem równolegle do wskazanego auta i oczekujemy chwili, aż w krańcowej części tylnej szyby zobaczymy koniec pojazdu, nieopodal którego pragniemy zaparkować. W dalszej części zadania trzeba kręcić kierownicą w odpowiednią stronę (parkowanie po prawej wymaga kręcenia w prawo) i patrzeć w przeciwległe lusterko. Gdy uda nam się dostrzec maskę samochodu stojącego z tyłu, przystępujemy do prostowania kół. Wjeżdżamy na miejsce parkingowe tak długo, aż przednia część naszego pojazdu będzie w jednej linii z autem stojącym przed nami. Ustawiamy się w sposób równoległy do krawężnika.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz