Materiał Partnera

Serwis wózków widłowych – jakie usługi świadczy?

Serwis wózków widłowych – jakie usługi świadczy?
Wózki widłowe to pojazdy przeważnie intensywnie eksploatowane. Dokonywanie za ich pomocą rozładunków i załadunków, a także transportowanie poszczególnych towarów czy inne prace sprawiają, że niektóre komponenty wykazują nadmierne użycie. Ważne jest zatem, by wózki widłowe poddawać regularnemu serwisowi. Pozwala to utrzymać ich doskonały stan techniczny – jakie konkretnie usługi świadczą specjaliści w tym zakresie?

Niezwykle istotny akumulator

Jednym z podstawowych podzespołów w wózku widłowym jest akumulator. Musi on wykazywać wysoką sprawność, co pozwoli na wielogodzinną pracę elektrycznych pojazdów. W ramach specjalistycznego serwisu wózków widłowych możliwe jest kompleksowe zadbanie o ten element – fachowcy sprawdzą stan techniczny zastosowanych baterii i akumulatorów, przeprowadzą też profesjonalną kontrolę czystości. Dzięki temu uda się wyeliminować zanieczyszczenia mogące być przyczyną niedostatecznego ładowania powodującego niską efektywność wózka.

Parametr ten jest badany za pomocą specjalistycznej aparatury pomiarowej, która pozwala też na sprawdzenie parametrów elektrycznych i chemicznych. Serwis wózków widłowych dokona korekty tych właściwości jeśli będą odbiegać one od normy, a ponadto zajmie się określeniem jakości połączeń ogniw baterii i przewodów zasilania. W taki sposób funkcjonuje renomowany serwis Ansal, który zajmuje się wózkami wyposażonymi w różne akumulatory i baterie. Nie są one jednak jedynym elementem podlegającym czynnościom serwisowym.

Kompleksowe dbanie o wózek widłowy

Intensywna eksploatacja wózków widłowych prowadzić może do nadmiernego zużycia poszczególnych komponentów. Oprócz wspomnianych już akumulatorów i baterii serwis jest w stanie zadbać o sprawdzenie stanu technicznego, które natomiast pozwoli na rejestrację wózka widłowego w Urzędzie Dozoru Technicznego. Profesjonalny serwis bez problemu wykona też przeglądy okresowe, a także zajmie się specjalistycznymi naprawami konkretnych podzespołów.

Zaliczają się do nich m.in. silniki, które ze względu na stopień zużycia mogą podlegać regeneracji, a także elementy hydrauliki siłowej. Jest ona niezwykle istotna w każdym wózku widłowym, a jej nieprawidłowe działanie znacząco zmniejsza bezpieczeństwo korzystania z niewielkiego pojazdu. Zadbać należy też o zawieszenie i maszty, nierzadko uszkodzeniom ulegają też skrzynie biegów czy opony. W takiej sytuacji pomóc może jedynie wyspecjalizowany serwis wózków widłowych świadczący kompleksowe usługi w zakresie regeneracji i naprawy wszystkich części znajdujących się w tego typu pojazdach.

Opracowanie:
Andrychów, Stefana Batorego 11
tel. 33 875 10 88
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz