Artykuł sponsorowany

Schody samonośne z drewna – najważniejsze informacje z firmą Bogusława Lacha!

Schody samonośne z drewna – najważniejsze informacje z firmą Bogusława Lacha!

Dom jednorodzinny, który posiada wiele kondygnacji musi posiadać odpowiednie schody. Dopasowuje się je zarówno do warunków technicznych obiektu, jak i do własnego gustu. Dzisiaj nie tylko wybierane są zatem konstrukcje stalowe wyłożone drewnem, czy też schody betonowe kładzione. Olbrzymią rynkową popularnością charakteryzują się schody samonośne wykonane np. z dębu! Poznaj usługi Bogusława Lacha z Kantorowic!

Konstrukcja schodów samonośnych z drewna

Schody samonośne z drewna wyróżniają się inną konstrukcją, niż te betonowe, które są w pewnym sensie tylko wykładane materiałem przygotowanym z surowca drzewnego. Opisywane konstrukcje dzielą się zatem na:

  • stopnie (opcjonalnie również na podstopnie),

  • policzki,

  • słupy do balustrad,

  • balustrady,

  • zabudowy stropy,

  • a także często na różnego rodzaju elementy drewniane dekoracyjne.

Warto przy tym wiedzieć, że montaż odbywa się poprzez złożenie wszystkich elementów w domu. Niekiedy jednak można zastosować – przy większych przestrzeniach – metodę opartą o zamontowanie gotowych, złożonych wcześniej lub niemalże stworzonych w monolityczny sposób schodów. Ważne jest jednak to, aby można było je wnieść przez np. drzwi tarasowe i aby można było dowolnie je ustawiać bez naruszania elementów wnętrza obiektu.

Rodzaje schodów samonośnych

Obecnie schody samonośne mogą być wykonane w różnych modelach konstrukcyjnych. Ich dobór wiąże się z określoną estetyką oraz funkcjonalnością, ale przede wszystkim ma on związek z ilością przestrzeni, jaką można wykorzystać w danym przypadku. Obecnie zatem schody samonośne drewniane dzieli się m.in. na:

  • schody proste,

  • schody jednozbiegowe,

  • schody dwuzbiegowe,

  • schody z podestem,

  • schody wiszące,

  • schody kręte,

  • schody gięte w kształt T

  • schody gięte w kształt U.

Z jakiego drewna tworzone są schody samonośne?

Schody samonośne mogą być tworzone z różnego gatunku drzew iglastych i liściastych. Lepiej jednak wybierać materiały liściaste, ponieważ ich struktura jest pozbawiona żywicy, a dzięki temu jest trwalsza. Polecany jest zatem dąb, czy też jesion. Oczywiście ważna jest również personalizacja schodów i wszystkich parametrów użytkowych, np. tych dotyczących nośności oraz współczynnika przyczepności. Tym zajmie się dla Ciebie doświadczona pracownia Bogusława Lacha, która słynie z tworzenia pięknych schodów samonośnych.

Kiedy zdecydować się na schody samonośne?

Schody samonośne świetne łączą ze sobą parter i pierwsze piętro, czy też wyższe kondygnacje. Warto je stosować zarówno w bardzo przestronnych przestrzeniach, jak i tych z ograniczonym miejscem na montaż. Idealne są one do wszystkim stylów wnętrzarskich z podkreśleniem tego, że najbardziej trafią one w gusta osób lubiących konstrukcje mało masywne i oryginalne. 

Jakie usługi świadczy Bogusław Lach?

Prawidłowy montaż i wykonanie schodów zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz budynku zapewnia Bogusław Lach, który od lat specjalizuje się w tworzeniu solidnych schodów drewnianych. Wykona schody samonośne, podwieszane, drzwi zewnętrzne, wewnętrzne, a nawet altany ogrodowe i zadaszenia tarasów. Usługi skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Obróbka drewna to nie tylko praca ale i pasja dla właściciela zakładu, dlatego każde zlecenie realizuje z czystą przyjemnością, zapewniając terminowe i rzetelne wykonanie!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz