Artykuł sponsorowany

Rodzaje konfiguracji samochodów Volvo

Rodzaje konfiguracji samochodów Volvo
W 2017 roku przypadła 90. rocznica narodzin Volvo – największego szwedzkiego koncernu samochodowego. Przez wielu kierowców marka ta jest utożsamiana przede wszystkim z bezpieczeństwem, ponieważ wniosła ona do świata motoryzacji wiele udogodnień, które dziś można uznać za oczywistość – laminowane przednie szyby, pasy bezpieczeństwa czy kontrolowane strefy zgniotu. Wiele modeli, które powstały w latach 40., 50. oraz 60., uznaje się za innowacyjne, ale w poniższym artykule skupiamy się na rodzajach konfiguracji obecnie produkowanych samochodów Volvo. Zapraszamy do lektury.

Modele sedan – S60 i S90

Inter-Car Bielany z siedzibą w Bielanach Wrocławskich, który jest Autoryzowanym Dealerem Volvo, posiada w swojej ofercie modele zarówno nowe, jak i używane. Poniżej przedstawiamy rodzaje konfiguracji samochodów Volvo dostępnych w salonie. Pośród nich znajdują się wersje sedan (S), kombi (V) oraz uterenowione (XC).

Volvo S60 jest samochodem osobowym klasy średniej, którego druga generacja jest produkowana od 2010 roku. Oferowany w salonie model posiada silnik Diesla D4 (1969 cm3) o mocy maksymalnej 190 KM i 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów. Klienci w ramach dodatkowego wyposażenia mogą liczyć na pakiety – Business Connect, Light i Winter, a także chromowane listwy szyb bocznych oraz fotele sportowe z tapicerką skórzaną. Model S60 występuje również w wersji Cross Country, która ma napęd na cztery koła, a jej prześwit jest większy o 6,5 cm. W tym roku (2018) będzie miała miejsce światowa premiera kolejnej generacji tego modelu poprzedzona premierą kombi V60. Volvo S90 jest natomiast samochodem osobowym z segmentu E, który produkowany jest od 2016 roku. Znajdujący się w salonie model posiada silnik Diesla D4 (1969 cm3) o mocy maksymalnej 190 KM, 8-biegową automatyczną skrzynię biegów i wyposażenie w wersji Inscription.

Modele hatchback – V40, V60 i V90

Model V40 jest samochodem osobowym klasy kompaktowej produkowanym od maja 2012 roku. Silnik Diesla D3 charakteryzuje się pojemnością 1969 cm3 oraz mocą maksymalną 150 KM. Ponadto model V40 (z nadwoziem w wersji hatchback) posiada 6-stopniową automatyczną skrzynię biegów, a jego wyposażenie dodatkowe obejmuje m.in. pakiety – Made by Sweden Momentum, Style i Winter, reflektory skrętne w technologii Full Led z wysokociśnieniowym układem czyszczenia, cztery elektryczne szyby, dwustrefową klimatyzację, tylne i przednie czujniki parkowania, przyciemniane tylne szyby, 16-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich, koło zapasowe, łopatki zmiany biegów, a także Bluetooth, nawigację i bezkluczykowe otwieranie i uruchamianie – Keyless Drive.

Volvo V60 jest samochodem osobowym klasy średniej produkowanym od 2011 roku. Jest to wersja kombi modelu S60 II z 2010 roku. W salonie dostępne są dwie wersje wyposażenia: Kinetic oraz Ocean Race. Jego silnik Diesla – D4 – ma pojemność 1969 cm3 oraz maksymalną moc 190 KM. Dostępny model cechuje się również 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów. V60 dostępny jest również w uterenowionej wersji Cross Country z podniesionym o 6,5 cm zawieszeniem oraz drobnymi zmianami stylistycznymi.

Największym modelem jest jednak V90 z segmentu E, produkowany od 2016 roku. Oferowany model zawiera wyposażenie w wersji Inscription, co oznacza, że dodatkowo znajduje się w nim elektrycznie regulowany fotel kierowcy z pamięcią ustawień, system regulacji trybów jazdy Drive Mode raz światła przeciwmgłowe. Silnik, rodzaj nadwozia oraz skrzynia biegów są identyczne, jak w przypadku Volvo V60.

Model SUV – XC90

Dla bardziej wymagających użytkowników dostępny jest sportowo-użytkowy SUV Volvo XC90 (od 2015 roku produkowana jest jego druga generacja). Silnik Diesla D5 (1969 cm3) oferuje maksymalną moc 235 KM. W wyposażeniu dodatkowym tego modelu znajdują się m.in. przyciemniane szyby tylne, 20-calowe felgi i komfortowe fotele z tapicerką skórzaną.

Miłośnicy Volvo na pewno znajdą coś dla siebie. Konfiguracja samochodów jest szeroka, a po wybraniu odpowiedniego modelu można umówić się na jazdę testową.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz