Rio 2016 – kibicujemy naszym!

Rio 2016 – kibicujemy naszym!

Jeszcze nie ochłonęliśmy dobrze po emocjach na Euro 2016 we Francji, a już czeka nas kolejna porcja sportowych wrażeń na najwyższym poziomie. Mowa o XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Tym razem sportowcy zawitają do Brazylii, a dokładniej do Rio de Janeiro. Warto śledzić rozgrywki – szczególnie, że nasi sportowcy mają spore szanse na dobrą pozycję w klasyfikacji medalowej.

Dyscypliny – pewniaki

Igrzyska w Rio są pierwszymi w historii, które odbywają się w Ameryce Południowej i drugimi w historii w ogóle w Ameryce Łacińskiej (poprzednie odbyły się w latach 60-tych w Meksyku). I choćby dlatego będą wyjątkowe. Ale emocje czekają nas również z uwagi na dobrą formę naszych sportowców. Które dyscypliny sportowe warto śledzić najbardziej? Oto krótka „ściąga” dla tych, którzy chcą kibicować naszym. W sporcie, jak doskonale wiemy, zaskoczeń jest naprawdę niemało. Ale są dyscypliny, w których nasze szanse są naprawdę spore. Przykłady można mnożyć. Wymieńmy jednak te, które wiążą się z największym prawdopodobieństwem zdobycia medalu.

Sporty wodne

To przede wszystkim wioślarstwo z Magdaleną Fularczyk-Kozłowską oraz Natalią Madaj. Ponadto nadzieje budzi nasz żeglarz – Przemysław Miarczyński. Ale to nie wszystko, są jeszcze pływacy – liczymy przede wszystkim na Radosława Kawęckiego w stylu grzbietowym i Konrada Czerniaka w stylu motylkowym.

Kolarstwo

Tu szanse mamy zarówno w górskim, jak i w klasycznym kolarstwie. W tym pierwszym prym od lat wiedzie Maja Włoszczowska. Ponadto eksperci stawiają na Michała Kwiatkowskiego. Czy zmagania przyniosą im medale? Przekonamy się już niebawem.

Lekkoatletyka i...

Wymienić możemy całą moc sportowców, którzy z Brazylii mogą wrócić ozłoceni. Kto? Między innymi w rzucie młotem – Anita Włodarczyk oraz Paweł Fajdek – czy w rzucie dyskiem – Piotr Małachowski. Do tego dołożyć warto skok o tyczce, w którym bardzo liczymy na Pawła Wojciechowskiego. Stawiamy także na bieg na 800 m, w którym weźmie udział Adam Kszczot.

A co poza tym? Wymienić należy Adriana Zielińskiego, który jest typowany do medalu w podnoszeniu ciężarów czy naszą mistrzynię w tenisie – Agnieszkę Radwańską, a także naszych siatkarzy. Kto spośród typowanych zdobędzie medale? Czas pokaże. Rozgrywki rozpoczynają się już 5 sierpnia i potrwają przez kolejne 17 dni – finał w niedzielę 21 sierpnia. Warto zatem zaplanować sobie choć chwilę dziennie na śledzenie zmagań.

Kibicuj aktywnie!

Sport najlepiej „smakuje”, gdy przeżywamy emocje w większym gronie. Warto więc poszukać w okolicy jakiejś strefy kibica lub stworzyć własną – w domu czy na działce. Rozgrywki będą transmitowane przez wszystkie najważniejsze kanały sportowe – wszelkie niezbędne informacje można odnaleźć m.in. na oficjalnej stronie igrzysk.

Ale kibicować można nie tylko, przyglądając się rozgrywkom. Najlepsza i najzdrowsza forma to naśladowanie naszych mistrzów. W przerwach między kolejnymi ekscytującymi konkurencjami warto samemu uprawiać sport, na przykład wybrać się na siłownię czy boisko, by popracować nad własną formą. To się po prostu opłaca!

Igrzyska Olimpijskie 2016 z pewnością będzie wyjątkowym świętem sportu. Warto w nim uczestniczyć i poczuć niezwykłą atmosferę – najlepiej nie tylko przed telewizorem!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz