Artykuł sponsorowany

Redukcja piersi - czy to możliwe?

Redukcja piersi - czy to możliwe?
Zabiegi redukcji rozmiaru piersi nie tylko są możliwe do wykonania, ale w niektórych przypadkach stają się nawet koniecznością. Mammoplastyka, bo tak profesjonalnie nazywa się zabieg zmniejszania piersi, polega na redukcji tkanki tłuszczowej, usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki podskórnej, a także części gruczołu piersiowego. Zabieg ten jest wybierany przez kobiety, które w wyniku zbyt dużego biustu, odczuwają częste bóle karku i krzyża, bóle głowy lub po prostu w wyniku nienaturalnie dużego biustu, mają problemy z akceptacją swojego wyglądu.

Wskazania do wykonania mammoplastyki

Wskazania do wykonania redukcji rozmiaru piersi mogą być różne. Zdecydowana większość kobiet decyduje się na zabieg ze względów zdrowotnych. Zbyt duże i zbyt ciężkie gruczoły piersiowe bardzo często utrudniają kobietom życie. Przyjmuje się, że prawidłowo zbudowana pierś waży około 0,5 kg, tymczasem u kobiet z gigantomastią jedna pierś może ważyć nawet około 3 kg. U takich kobiet, piersi swoim rozmiarem zdecydowanie odbiegają od standardowych rozmiarów. Mięśnie klatki piersiowej i skóra mają problem z utrzymaniem takiego ciężaru, zadanie to spoczywa więc na kręgosłupie, przez co kobiety z przerośniętymi gruczołami piersiowymi często narzekają na bóle kręgosłupa. Z czasem kręgosłup ulega też zwyrodnieniu.

Przygotowania do zabiegu mammoplastyki?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że mammoplastyka jest bardzo poważną operacją, którą poprzedzają konsultacje lekarskie oraz szczegółowe badania. Jak tłumaczy nasz rozmówca, lekarz z Kliniki Chirurgii Plastycznej Chęciński:

Przed wykonaniem mammoplastyki dokładnie badany jest ogólmy stan zdrowia pacjentki w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania operacji. Oprócz tego, w trakcie przygotowań do samego zabiegu, konieczne jest wykonanie pomiaru wzrostu pacjentki, jej wagi, a także kształtu klatki piersiowej oraz umiejscowienia piersi. Te informacje pozwalają nam na przedstawienie pacjentce oczekiwanych efektów zabiegu.

Po zaplanowaniu konkretnego terminu operacji pacjentka dostaje także serię zaleceń, do których musi się stosować. Na około 3 miesięcy przed planowana operacją należy odstawić antykoncepcję hormonalną. Nie powinno się także stosować leków antykoagulacyjnych, które zawierają, mogący powodować zwiększone krwawienie podczas operacji, kwas acetylosalicylowy. Na kilka godzin przed samą operacją, pacjentka nie może jeść, pić ani palić papierosów.

Przebieg mammoplastyki

Mammoplastykę wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, więc zabieg jest całkowicie bezbolesny. Cały zabieg trwa około 3 godzin. Najlepszym terminem na wykonanie operacji jest pierwszy tydzień po miesiączce, ponieważ piersi są wtedy najmniej ukrwione i jest wtedy najniższy poziom hormonów.

W trakcie zabiegu chirurg wykonuje cięcia wokół sutka: pionowo w dół piersi oraz poziomo wzdłuż fałdu skórnego pod piersią. Dzięki temu uzyska dostęp do części piersi, które będzie usuwał. Po wykonaniu zabiegu na pierwszej piersi, konieczne jest zważenie masy usuniętych gruczołu i tłuszczu, po to żeby wiedzieć, ile tkanki należy usunąć z piersi drugiej. Po wykonaniu mammoplastyki, chirurg usuwa nadmiar pozostałej skóry i formuje pierś oraz modeluje kształt sutka i umieszcza go na odpowiedniej wysokości.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz