Artykuł sponsorowany

Produkty stosowane przez podologów

Produkty stosowane przez podologów

Podologia to prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny. Dzisiejsze gabinety podologiczne gwarantują najwyższą jakość wykonywanych usług oraz bezpieczeństwo w czasie różnorodnych zabiegów, głównie ze względu na to, iż są wyposażone zgodnie z obowiązującymi standardami. Jakie produkty powinny być stosowane w dobrym gabinecie podologicznym? Dowiedz się także, po czym poznaje się dobrego podologa, który właściwie zadba o stopy.

Profesjonalne dbanie o stopy wymaga stosowania odpowiednich produktów

Choć podolog nie jest lekarzem, a wykonywany przez niego zawód jest bezpośrednio powiązany z kosmetologią, to i tak wymaga on stosowania najwyższej jakości produktów do pielęgnacji stóp, które będą dopasowane bezpośrednio do potrzeb konkretnego pacjenta. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takich samych produktów używać także po zakończeniu zabiegu w gabinecie podologicznym, bo tylko wówczas okaże się on najbardziej efektywny.

W gabinecie podologicznym stosuje się specjalistyczne kosmetyki i dermokosmetyki o leczniczym działaniu. Dzięki nim stopy na długo zachowują piękny wygląd oraz zmniejsza się ryzyko ponownego występowania dolegliwości chorobowych np. nadmiernego rogowacenia, pękania skóry i powstawania bolesnych nadżerek oraz owrzodzeń – wyjaśnia specjalista z firmy Asepta, która od ponad 70 lat specjalizuje się w produkcji dermokosmetyków.

Zakres działania podologa

Podolog nie zajmuje się jedynie dbaniem o wygląd stóp, ale także w pełni współpracuje z dermatologami i diabetologami, dlatego często pomaga rozwiązać bardzo poważne problemy oraz wspomaga proces leczenia różnych schorzeń. Należą do nich m.in. stopa cukrzycowa, zakażenia grzybicze, które szczególnie często zdarzają się w przypadku sportowców, nadmierna potliwość stóp, a także dolegliwości stóp związane z podeszłym wiekiem.

Po czym poznać dobrego podologa?

Dobry podolog stawia przede wszystkim na komfort swoich pacjentów. Stosowane w jego gabinecie produkty dla podologów cechuje najwyższa jakość oraz pełne bezpieczeństwo zastosowania, dlatego są one tak skuteczne i pozwalają na efektywną oraz długotrwałą redukcję schorzeń stóp.

Produkty stosowane w gabinecie podologicznym znacząco różnią się od dostępnych w drogeriach kosmetyków, bo zostały stworzone z myślą o redukcji konkretnego problemu, a nie jedynie w celach typowo pielęgnacyjnych. Dlatego właśnie okazują się zdecydowanie bardziej skuteczne oraz pomagają szybko zauważyć wyraźną poprawę zdrowia skóry stóp. Warto wiedzieć, że problemy podologiczne wymagają szczególnego dbania o higienę i pielęgnację stóp, dlatego wybór profesjonalnych produktów jest tak ważny. W przypadku problemów ze stopami najlepiej wybierać nowoczesne dermokosmetyki, których skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi, a ich skład nie powoduje reakcji alergicznych oraz stanów zapalnych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz