Materiał Partnera

Praktyczna garderoba na wymiar

Praktyczna garderoba na wymiar

Wygospodarowanie miejsca do przechowywania ubrań ma duże znaczenie dla utrzymania porządku w mieszkaniu. Czasami zwykła szafa nie wystarczy, dlatego praktyczniejszym rozwiązaniem może okazać się garderoba. Wbrew pozorom sprawdzi się ona nawet w niewielkich mieszkaniach, pod warunkiem że projekt będzie uwzględniał konkretne potrzeby użytkowe. Garderoba na wymiar pozwala w optymalny sposób dopasować ją do przestrzeni.

Zagospodarowanie pomieszczenia

Przy projektowaniu garderoby na wymiar najważniejszy jest wybór miejsca. Jeżeli jesteśmy właścicielami dużego domu, możemy pozwolić sobie na wygospodarowanie osobnego pomieszczenia, które będzie pełniło funkcję garderoby. Takie rozwiązanie stwarza praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji, uwzględniające walory estetyczne i użytkowe. Inną możliwością jest szafa wnękowa, która nie ograniczy przestrzeni i będzie komponowała się z pozostałym wystrojem. Taką szafę możemy zamontować w przedpokoju, sypialni czy salonie, dostosowując jej wymiar do parametrów pomieszczenia. Firmy takie jak Dominmeble Zajączkowski Dominik zajmują się projektowaniem mebli, dlatego doradzą, który wariant sprawdzi się w określonych warunkach.

Wyposażenie wnętrza

Dla utrzymania porządku w garderobie ważny jest wybór dodatkowego wyposażenia. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na osobne pomieszczenie, czy szafę wnękową, wnętrze powinno być zagospodarowane w sposób funkcjonalny i ergonomiczny. Dla wygody użytkowej warto wyposażyć garderobę w takie elementy, jak:

  • oświetlenie,
  • system półek,
  • wieszaki,
  • lustro,
  • przegródki i szuflady na drobiazgi,
  • pochylone półki na obuwie.

Jeżeli na potrzeby garderoby przeznaczamy osobne pomieszczenie, mamy większe możliwości aranżacyjne, dlatego możemy pokusić się o zamontowanie dodatkowych pojemników, systemu szuflad czy ustawienie niewielkiej pufki. Jednak nawet w przypadku szafy wnękowej dobry projekt sprawi, że garderoba będzie funkcjonalna i pojemna.

Wykończenie garderoby

Garderoba stanowi integralną część mieszkania i mimo że pełni głównie funkcję użytkową, to nie można zapominać o jej walorach estetycznych. Wybór frontów i styl wykończenia sprawią, że szafa będzie stanowiła element wyposażenia podkreślający wystrój wnętrza. W przypadku osobnej garderoby możemy zdecydować się na inny styl aranżacji. Projekt może więc uwzględniać kolor wyposażenia, model oświetlenia i rodzaj umeblowania, tworząc osobną przestrzeń do przechowywania ubrań i sprzętów domowych. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych preferencji i gustu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz