Artykuł sponsorowany

Poznaj zalety domów kanadyjskich wznoszonych przez firmę Krzysztofa Gutka

Poznaj zalety domów kanadyjskich wznoszonych przez firmę Krzysztofa Gutka

Domy kanadyjskie nazywane też szkieletowymi to standardowe konstrukcje w Ameryce Północnej. Dominują w budownictwie jednorodzinnym w USA i Kanadzie. Zyskały też pewną popularność w krajach skandynawski i w Niemczech. W Polsce zdominowanej przez obiekty murowane nie są jeszcze bardzo znane. Dlatego warto poznać zalety budynków kanadyjskich wznoszonych przez firmę Krzysztofa Gutka.

Czym są domy szkieletowe?

Firma prowadzona przez Krzysztofa Gutka mieści się w Radoryżu Kościelnym, lecz działa na terenie całego kraju. Od lat wznosi różne konstrukcje, w tym obiekty mieszkalne. Są to tak zwane domy kanadyjskie, budynki bazujące na zwykle drewnianym szkielecie osadzonym na płycie fundamentowej. Płyta jest taka sama jak w domach murowanych. Trzeba jednak wiedzieć, że jej wykonanie jest jedyną „mokrą” pracą wykonywaną w trakcie budowy. Pracownicy wspomnianego wykonawcy osadzają w fundamencie metalowe kotwy, do nich mocują konstrukcję ścian. Choć szkielet często powstaje z drewna, wcale nie musi. Stosowane są także wersje stalowe. W obu przypadkach kolejnym etapem jest ułożenie izolacji termicznej, zabudowanie i wykończenie ścian.

Zalety domów szkieletowych

Jakość pierwszych budynków szkieletowych wznoszonych w Polsce pozostawiała wiele do życzenie. Dlatego narosło wokół nich wiele wciąż powtarzanych mitów. W rzeczywistości współczesne domy tego typu, budowane przez rzetelną firmę, mają sporo zalet. Podstawowe to:

  • czas budowy – dom szkieletowy powstaje szybciej niż murowany,
  • koszt budowy – domy kanadyjskie są tańsze od tradycyjnych,
  • trwałość i wytrzymałość – konstrukcje szkieletowe można użytkować wiele lat.

Domy szkieletowe stalowe czy drewniane można wznosić bez względu na warunki pogodowe. Nie występują też przerwy technologiczne związane z mokrymi pracami. To wszystko skraca czas budowy i jednocześnie obniża koszty. Budynki murowane są zwykle droższe o 20-30%.

Ceny i trwałość konstrukcji to nie jedyne zalety budynków wznoszonych przez pracowników Krzysztofa Gutka. Warto, bowiem wiedzieć, że zastosowanie wełny mineralnej, jako wypełnienia ścian sprawia, że domy są energooszczędne. Nie powstają w nich mostki cieplne. Kolejną zaletę opisuje specjalista z firmy budującej także hale produkcyjne i magazynowe:

- Budynki kanadyjskie można rozbudować, na przykład, gdy powiększy się rodzina. Stworzenie nowego, funkcjonalnego pomieszczenia jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku konstrukcji murowanych.
Nowoczesne domy szkieletowe na konstrukcji stalowej czy drewnianej są funkcjonalne i trwałe. Szybko się nagrzewają i dobrze trzymają ciepło. To z kolei przekłada się na niższe koszty ogrzewania. 
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz