Materiał Partnera

Pościel we współczesnej sypialni

Pościel we współczesnej sypialni

Pościel jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu, hotelu, pensjonatu i innych tego typu obiektów, w których można spędzić noc. Wybór odpowiedniego wzoru w niezwykle bogatej ofercie producentów to już nie tylko kwestia komfortu, ale i designu całego wnętrza.


Urozmaicone wzornictwo

Zamiłowanie do estetyki i piękna we własnym otoczeniu to przywilej kobiet. Panie zwracają szczególną uwagę na przedmioty codziennego użytku i nie jest im obojętny wygląd szczotki do włosów czy kolor wstążki. Równie duże znaczenie ma wygląd pokoju, w którym przebywają w wolnych chwilach. W obecnych czasach takim intymnym miejscem jest z pewnością sypialnia. Zarówno dorosłe kobiety, jak i małe dziewczynki gustują w kolorach ciepłych, różowych i czerwonych, niekiedy w odcieniach żółtego czy błękitu. Paniom i dziewczynkom pasują ozdobne motywy kwiatowe, liście, ptaki lub inne elementy przyrodnicze. Dziewczynki lubią też bajkowe księżniczki i miłe zwierzątka, błyszczące gwiazdki i czerwone serduszka. Wszystkie te elementy można znaleźć we wzorach pościeli proponowanych obecnie przez producentów. 


Z pewnością każdemu sprawia przyjemność spanie w ładnej, kolorowej pościeli, dodatkowo dobrej jakości i trwałej. Przyjemnie jest budzić się rano w kompozycji kwiatów albo w żywych wiosennych barwach. Piękno otoczenia wpływa na nastrój i energię do działania. Szczególnie ważne jest to w przypadku dzieci, które często marudzą podczas zasypiania albo porannej pobudki. Dla nich właśnie producenci przygotowują szereg wzorów pościeli z motywami bohaterów bajek i ulubionymi idolami. Łóżko w pokoju dziecinnym stało się teraz nie tylko miejscem do spania, ale również przyjemnym kącikiem do zabawy, w którym czeka Kubuś Puchatek albo bohaterowie Gwiezdnych Wojen. Miłośnicy sportu mogą na co dzień obcować ze swoim ulubionym klubem piłkarskim ,a fani motoryzacji znajdą we własnym łóżku najnowszy model Ferrari.

Satyna czy kora?

Dobór tkaniny, z której wykonana jest pościel, zależy nie tylko od gustów, ale i od potrzeb, pory roku, warunków zewnętrznych czy miejsca, gdzie pościel będzie użytkowana. Piękna i delikatna w dotyku satyna nie będzie się nadawała na działkę i nie spełni swej roli w wiejskim domu. Lekka bawełna nie jest też wskazana dla starszych, lubiących komfort termiczny. Z drugiej strony kora jest łatwa w utrzymaniu i praktyczna, co sprzyja jej wykorzystaniu w warunkach turystycznych. Pościel taka nie gniecie się, a konieczność jej prania nie jest związana z wysokimi temperaturami czy prasowaniem. Flanela z kolei jest doskonała na zimowe wieczory i rozgrzewa po wieczornych spacerach. Jest miękka i delikatna w dotyku. 


W ofercie producentów pościeli, wśród których znalazł się też Koppol. Produkcja i sprzedaż art. pościelowych można odnaleźć zarówno rozmaite tkaniny, jak i wiele wzorów. Dla delikatnych i subtelnych kobiet jest wiele propozycji kwiatowych kompozycji, a także dekoracje w postaci haftu maszynowego. Delikatne w barwach, pastelowe pasy urozmaicane są motywami liści bądź kwiatów. Znajdą się też kompozycje w żywych kolorach wiosennej zieleni czy aksamitnego różu. Mężczyznom proponuje się różne zestawienia pasów i kraty w ciemnych czerwono-brązowych odcieniach, fantazyjne koła czy wzory geometryczne. Dział dla dzieci przyciąga kolorami disnejowskich bajek i znanych filmów przygodowych, a najmłodszych bawi pastelowymi motywami zwierzątek.

Oceń artykuł (2)
4.5
Komentarze
Dodaj komentarz