Materiał Partnera

Pomysły na oświetlenie domu i ogrodu

Pomysły na oświetlenie domu i ogrodu

Budowa domu to marzenie wielu z nas – własny zielony ogród, garaż, piękne krzewy i kwiaty wokół nowoczesnego budynku. Każdy, kto swoje marzenie o własnym domu już spełnił, powinien dowiedzieć się, w jaki sposób oświetlić swój dom i ogród tak, aby miejsce to wyróżniało się spośród innych obiektów architektonicznych. Przy oświetleniu domu i ogrodu należy pamiętać o funkcjonalności, a także o energooszczędności i aspekcie wizualnym – zgranie tych trzech elementów nie jest takie proste, jakby mogło się wydawać!

Krok pierwszy – odpowiedni sklep

Przed dokładnym zaplanowaniem oświetlenia Twojego domu i ogrodu staraj się poszukać najlepszego producenta sprzętu oświetleniowego i dystrybutora artykułów oświetleniowych. Oczywiście sam możesz zaprojektować sposób rozmieszczenia lamp itp., ale warto zastanowić się nad wynajęciem profesjonalnego architekta bądź projektanta wnętrz i ogrodów. Warto wiedzieć jednak, że najlepsze sklepy z artykułami oświetleniowymi, prowadzone przez firmy z branż nowoczesnych technologii takie jak Lunares.pl bez problemu pomogą Ci oszacować odpowiednie zapotrzebowanie świetle, energetyczne i wizualne. Najlepsze sklepy są również przygotowane na obsługę klientów mających własną wizję własnego domu i ogrodu – dla nich prowadzona jest usługa sprzedaży przez Internet. Jedynym z najlepszych sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą artykułów oświetleniowych jest lunares.pl (Lean Logics), który ma w ofercie ponad 5 tysięcy odmiennych produktów.

Zabawa światłem

Przy wyborze odpowiedniego oświetlenia wewnętrznego z pewnością kierowałeś się danym stylem wnętrza, a także ergonomią. Inne lampy pasują do stylu skandynawskiego, a inne do takich stylów jak rustykalny, nowoczesny, klasyczny czy industrialny. Podobnie jest z oświetleniem zewnętrznym. Musi ono być ściśle dopasowane do wyglądu domu, faktury ścian, a także powierzchni ogrodu. Nie można zapomnieć również o wykorzystaniu najnowszej, energooszczędnej technologii LED. Przy oświetleniu domu ważne jest podkreślenie detali budowlanych np. kamiennej podstawy domu bądź zdobień rzeźbiarskich, zwieńczeń dachu – możesz dokonać tego, używając odpowiedniego rodzaju kinkietów. To one dodadzą przytulności nawet surowemu wyglądowi domu. Dzięki nim nowoczesne bryły budowlane stają się niepowtarzalne. Jeśli chcesz podkreślić romantyczny i wyjątkowy charakter domu bądź ogrodu, postaw na ciepłe światło umieszczone w danym charakterystycznym miejscu – wykorzystaj do tego kule ogrodowe różnej wielkości i o różnych kolorach lub girlandy. Ciekawym pomysłem jest całościowa iluminacja fasady z wykorzystaniem spektakularnych lamp zewnętrznych. Kilka kinkietów ułożonych w określonej konfiguracji geometrycznej i z odpowiednim – różnym – nakierowaniem strumieni światła może zaaranżować niezwykły pokaz świetlny na ścianie domu (pod warunkiem, że nie ma na niej okna).

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz