Artykuł sponsorowany

Płyty drogowe z polietylenu, a ekologia. Porady eksperta z Greenfield Solutions Sp. z o.o.

Płyty drogowe z polietylenu, a ekologia. Porady eksperta z Greenfield Solutions Sp. z o.o.

Nowoczesne płyty drogowe z tworzywa sztucznego to lekkie konstrukcje, które z powodzeniem zastępują tradycyjne metody utwardzania nawierzchni. Ekspert z Greenfield Solutions zaznacza, że ich montaż nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu. W większości przypadków wystarczy ładowarka teleskopowa, koparka czy koparko-ładowarka lub dźwig HDS.

Płyty drogowe z polietylenu – budowa

Specjalistyczne płyty przeznaczone do budowy dróg tymczasowych produkowane są z polietylenu wysokiej gęstości bądź ultrawysokiej masy cząsteczkowej i wykazują wytrzymałość na obciążenia nawet do 150 ton. Niewątpliwymi zaletami produktów są znikoma rozszerzalność cieplna oraz odporność na działanie wilgoci. Decydując się na położenie płyt nie musisz obawiać się, że zmienią swoje rozmiary lub ulegną samoczynnemu rozsunięciu. Płyty z polietylenu, dostępne w ofercie Greenfield Solutions, charakteryzują się dużą elastycznością, dzięki czemu łatwo dopasowują się do podłoża i nie generują hałasu w czasie użytkowania. Powierzchnia płyt eliminuje ryzyko poślizgu kół, dzięki czemu koła mają dobrą przyczepność do podłoża.

Płyta drogowa, a ekologia – innowacyjne rozwiązania

Przemyślana konstrukcja sprawia, że płyty drogowe z polietylenu świetnie sprawdzają się na wszystkich podłożach. Ich niewielka masa ogranicza ryzyko zagęszczenia gruntu i nie wpływa na systemy korzeniowe roślinności wysokiej. Specjalista z Greenfield Solutions zaznacza, że po demontażu płyt drogowych z polietylenu nie jest wymagana rekultywacja gruntu, dlatego rozwiązanie polecane jest wszędzie tam, gdzie koniecznie jest zabezpieczenie wrażliwego podłoża oraz na terenach o wysokich walorach przyrodniczych. Przekonaj się, ile zyskasz, dzięki temu rozwiązaniu. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz