Artykuł sponsorowany

Opak Sp. z o.o. Sp.k. – Różne fasony kartonu wykrojnikowego

Opak Sp. z o.o. Sp.k. – Różne fasony kartonu wykrojnikowego

Kartony wykrojnikowe produkowane są z tektury falistej. Jednym z najbardziej znanych pudełek tego typu są opakowania do pizzy. Pełnią one zarówno funkcję ochronną, dekoracyjną, jak i reklamową. Ze względu na rangę, jaką pełnią, muszą być wysokiej jakości, czyli takie, jak te z firmy Opak Sp. z o.o. Sp.k. Od czego zależy wytrzymałość i trwałość kartonów wykrojnikowych?

Technologia produkcji pudełek wykrojnikowych

Kartony wykrojnikowe, zwane również fasonowymi produkuje się przy użyciu matryc tnących. Jak podkreśla ekspert z firmy Opak Sp. z o.o. Sp.k.:

Opakowania te wymagają wyspecjalizowanego parku maszynowego oraz odpowiedniego rodzaju tektury falistej, której gramaturę dobiera się pod potrzeby klienta. Dzięki możliwości przechowywania ich w formie złożonej (płaskiej), to prosty sposób na obniżenie kosztów operacyjnych wielu branż.

Specjalnie zaprojektowane wykrojniki, w tzw. procesie sztancowania, pozwalają nadać materiałom konkretnych kształtów, dowolnej konstrukcji, których żadną inną metodą np. cięciem gilotyną, nie można uzyskać.

Tektura falista to materiał o niezwykłych właściwościach. Zachowuje sztywność pod obciążeniem, ma dużą odporność na zgniatanie płaskie, uderzenia i przebicia. Możliwość wykonania na niej nadruku offsetowego bądź FLEXO sprawia, że chętnie wykorzystywana jest jako miejsce na reklamę. Firmy, dostarczające opakowania fasonowe, takie jak ta naszego rozmówcy, stawiają przede wszystkim na nowoczesny park maszynowy.

Maszyny do produkcji opakowań i kartonów

Przedsiębiorstwo Opak z siedzibą w Szczecinku, swoje 30-letnie doświadczenie wykorzystuje dodatkowo w dystrybucji maszyn opakowaniowych. Wytwarzanie pudeł wykrojnikowych wymaga niezawodnych składarko-sklejarek, sztanctygli, klejarek, przecinarko-bigownic oraz automatów sztancujących. Innowacyjna linia produkcyjna sprawia, że kartony mają idealny wygląd po złożeniu. Indywidualne sterowanie produkcją pozwala wykonać pojemniki bez konieczności użycia kleju i przeszyć. Wynika to z faktu, że jest ono oparte na systemie zginania i zamykania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz