Artykuł sponsorowany

Ogrzewanie podłogowe – jak zainstalować i jakie zalety wynikają z jego posiadania?

Ogrzewanie podłogowe – jak zainstalować i jakie zalety wynikają z jego posiadania?

Decydując się na ogrzewanie podłogowe, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które mogą wpłynąć na sprawne funkcjonowanie całej instalacji. Powierzchnia domu, wysokość ścian oraz umiejętności montażysty to tylko niektóre znaczące elementy, jakie przed zamontowaniem trzeba sprawdzić, by uniknąć ewentualnych poprawek w przyszłości. Jak zatem wygląda proces instalatorski?

Montaż ogrzewania podłogowego – co warto wiedzieć?

Ocieplenie domu w ten sposób jest metodą dość trudną. Wymaga poświęcenia większego nakładu pracy oraz należytego doboru materiałów. Umiejętne rozprowadzenie rur ma skutkować osiągnięciem pożądanej temperatury w pomieszczeniu. Planowanie rozmieszenia instalacji w trakcie budowy domu powinno nastąpić już na etapie wylewania posadzki. Prawidłowy rozstaw rur powoduje równomierne ogrzanie podłogi w domu, bez utraty ciepła w którejś ze stref. Z tego też względu konieczne jest również ułożenie izolacji termicznej przy ścianach czy w miejscach zaplanowanych na duże okna, np. balkonowe. Otulina często występuje w formie gotowych fragmentów z opisem ich przeznaczenia, co w znacznym stopniu przyspiesza pracę montażysty.

W następnej kolejności należy wypełnić przestrzenie pomiędzy rurami. Użytym wypełniaczem jest jastrych, czyli podkład podłogowy, który ma zapewnić plastyczność i wyrównanie powierzchni. Wykończenie podłogi również trzeba odpowiednio dobrać, ponieważ musi ona przewodzić zaplanowaną ilość ciepła. Zatrudnienie firmy takiej jak Instal-Best specjalizującej się w montażu ogrzewania podłogowego pozwoli na szybkie, komfortowe przejście przez ten etap budowy domu, gdyż prace związane z instalacją grzewczą często bywają trudne i czasochłonne.

Jak działa system i jakie są zalety jego użytkowania?

System ogrzewania podłogowego jest zaopatrzony w odpowiednie przewody, którymi przepływa ciepła woda. W ten sposób oddaje się ciepło do pomieszczenia współmiernie. W porównaniu z innymi systemami grzewczymi temperaturę w budynku można obniżyć nawet o 3°C przy jednoczesnym nieodczuciu braku ciepła. W ten sposób użytkownik oszczędza do 15% energii. Zaletą jest również jakość powietrza, które nie jest przesuszone, co skutkuje znaczną redukcją namnażania się roztoczy i drobnoustrojów.

Dlatego dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie takie rozwiązanie grzewcze jest komfortowe pod względem zdrowia. Warty uwagi jest również rozkład ciepła, który skutkuje lepszym samopoczuciem, ponieważ wyższa temperatura znajduje się przy stopach, a niższa w obrębie klatki piersiowej. Względy estetyczny dla wielu osób to ważna kwestia, a przy braku grzejników i zbędnych elementów instalacji grzewczej można zaaranżować pomieszczenia znacznie prościej.

  • Instalacje wentylacyjne

    Instalacje wentylacyjne

  • Instalacje grzewcze

    Instalacje grzewcze

    • Instal Best
    • Zapytaj o cenę
  • Instalacje wod-kan

    Instalacje wod-kan

  • Instalacje hydrauliczne

    Instalacje hydrauliczne

Opracowanie:
Żywiec, Dworcowa 23
tel. 570 692 377
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz