Artykuł sponsorowany

Ogród zimowy – warto go zbudować na konstrukcji aluminiowej

Ogród zimowy – warto go zbudować na konstrukcji aluminiowej

Aluminium jest metalem o niezwykłych właściwościach – jest lekkie, ale solidne, odporne na korozję i łatwe w obróbce. Dlatego wykonuje się z niego mnóstwo różnego rodzaju konstrukcji. Bardzo często szkielet wykonany z aluminium jest podstawą szklarni lub ogrodów zimowych. Często aluminiowa konstrukcja jest też bazą przesuwanych drzwi tarasowych, ze szkła lub poliwęglanu. Jeśli planujemy założyć swój własny ogród zimowy, to pomyślmy o użyciu do jego budowy aluminiowych elementów.

Zielony zakątek na pochmurne dni

W Polsce mamy zaledwie 92 dni słoneczne. To naprawdę niewiele. Więcej słońca można spotkać nawet w Wielkiej Brytanii – kraju, który jest symbolem kapryśnej, ponurej aury. Za to deszcz pada u nas aż 159 razy. Przez to mamy naprawdę niewiele czasu, by cieszyć się naturą. Rozwiązaniem jest ogród zimowy – aż trudno uwierzyć, że tego rodzaju zielone enklawy nie są u nas szczególnie popularne. Taki ogród, pozwala urządzić piękny, zielony zakątek, w którym możemy cieszyć się dostępem do światła dziennego i otoczeniem roślin o każdej porze roku. Jak go zaplanować? Z pewnością potrzebna będzie lekka, ale solidna konstrukcja, która zapewni nam niemal nieograniczony dostęp do światła. Tego rodzaju konstrukcje, na bazie aluminiowych szkieletów, wykonuje firma Alumark Plus. Jeśli więc planujemy budowę ogrodu zimowego, warto się z nią skontaktować. Konstrukcje z aluminium to najlepszy sposób na urządzenie ogrodu zimowego. Aluminium jest materiałem bardzo podatnym na obróbkę, dlatego konstrukcja ogrodu zimowego na jego bazie może mieć dowolny kształt i wielkość.

Jak urządzić ogród zimowy?

Planując urządzenie ogrodu zimowego, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego lokalizację – powinna ona pozwalać nam cieszyć się jak największą ilością światła. Wiele osób na budowę ogrodu zimowego wybiera południową stronę domu – jest bardzo słoneczna, sprawia, że ogród szybko się nagrzewa i jest dobrze doświetlony. Trzeba jednak brać pod uwagę, że to, co zimą jest atutem, latem może stać się wadą – zlokalizowany po tej stronie ogród zimowy w upalne dni będzie nieznośnie gorący. Jeśli stworzymy go z tej strony, musimy pamiętać o rozbudowanym systemie wietrzenia. Dlatego znacznie lepszym wyborem jest wschodnia lub zachodnia strona domu. W obu przypadkach mamy odpowiedni dostęp do światła, jednak ryzyko przegrzewania się ogrodu jest znaczne mniejsze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz