Materiał Partnera

Nowoczesne nagrobki granitowe

Nowoczesne nagrobki granitowe

Style wzornicze, a wręcz architektoniczne nagrobków, które pojawiały się na przestrzeni wieków, są różnorodne. Kiedyś budowano stele z czołem horyzontalnym, nagrobki tombowe, czy też nagrobki w formie kolumn i rzeźb. Dzisiaj najbardziej popularne są płyty nagrobkowe, które mogą być również wykonane w różnych porządkach estetycznych: gotyckim, renesansowym, antycznym, barkowym, czy modernistycznym. Te ostatnie obecnie są najbardziej popularne.

Trzy rodzaje nagrobków modernistycznych

Nowoczesne nagrobki mogą być wykonywane w tradycyjnej już dwuczęściowej formie łączącej płytę poziomą z tą pionową. Coraz częściej rodziny zmarłych proszą jednak o wykonanie nagrobka pionowego, który jest charakterystyczny dla cmentarzy znajdujących się w Stanach Zjednoczonych, czy też tych całkowicie poziomych z delikatnym uniesieniem. W każdej z tych form, nowoczesne płyty nagrobkowe z granitu, wyróżniają się swoją prostotą.

Prostota, która może być złożona

Nowoczesne nagrobki przypominają inne elementy stylu modernistycznego, który jest dzisiaj obecny zarówno w budownictwie i wnętrzarstwie, jak i w branży odzieżowej oraz motoryzacyjnej. Czym się zatem wyróżniają takie konstrukcje z granitu? Przede wszystkim ostrymi i prostymi liniami, stosowaniem asymetrii, a także niewielką ilością zdobień. Dane wrażenie estetyczne nie budują zatem liczne dodatki, rzeźby, złote literki i różnorodne krzyże, lecz sama konstrukcja. Dla przykładu mogą nią być trzy warstwowo ułożone na siebie płyty, wśród których środkowa wykonana może być z jaśniejszego materiału i może być położona względem dwóch wierzchnich płyt nierównolegle. Krzyże nowoczesnych nagrobków, wielokrotnie są również częścią integralną kamienia. Mowa o takim przygotowaniu wgłębień w materiale, aby tworzyły właśnie ten ważny religijny symbol.

Wysoki połysk i ciemne barwy

Nowoczesne nagrobki najczęściej wykonywane są na wysoki połysk. Ich gładkość jest zaś idealna, a wykorzystywany materiał budulcowy, którym najczęściej jest granit, jest wielokrotnie smolisto czarny, ciemnogranatowy, czy też szary. Pozwala to nie tylko podkreślić „agresywne” linie nagrobków, ale też podwyższyć estetykę konstrukcji. Ciemny kamień łatwiejszy jest bowiem do czyszczenia, a także konserwacji. Podobnie jest z tym, który jest idealnie oszlifowany.

Zgłoś się do Zakładu WASKAM GRANIT

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem nowoczesnego nagrobka z katalogu, lub stworzeniem własnego projektu, zgłoś się do Zakładu kamieniarskiego WASKAM GRANIT. To właśnie tam najlepsi specjaliści i artyści, przygotują dla Ciebie na najbardziej zaawansowanym sprzęcie branżowym, odpowiednie wyroby. Jakość, estetyka, terminowość i atrakcyjne ceny, gwarantowane. 

Opracowanie:
Łódź, Strykowska 169
tel. 601 358 554
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz