Materiał Partnera

Nowoczesne lecznice weterynaryjne – tak wygląda szpital dla zwierząt

Nowoczesne lecznice weterynaryjne – tak wygląda szpital dla zwierząt

Dzięki szerokiej wiedzy dotyczącej zdrowia zwierząt i nowoczesnym urządzeniom diagnostycznym dzisiejsza opieka nad zwierzętami pozwala na leczenie nawet bardzo skomplikowanych chorób. Jeśli zależy nam na zdrowiu pupila, powinniśmy wybrać nowoczesny gabinet weterynaryjny.

Celna diagnoza

Dzięki szerokiej wiedzy i zaawansowanym urządzeniom znacznie łatwiej trafnie rozpoznać, co dolega zwierzęciu. W nowoczesnych przychodniach weterynaryjnych przeprowadza się szereg badań diagnostycznych. W ofercie lecznic znajdują się badania hematologiczne i biochemiczne krwi – pozwalające określić stan czworonożnego pacjenta. Przy pomocy aparatów cyfrowych wykonuje się badania RTG – zdjęcia rentgenowskie. Zwierzęta bada się też przy pomocy ultrasonografu, co pozwala wykryć zmiany w narządach wewnętrznych. W ramach diagnostyki przeprowadzane są także badania zeskrobin skóry i testy na choroby zakaźne. Wiele badań wykonuje się także, kiedy zwierzę jest w ciąży – można ocenić żywotność, wielkość i rozwój płodu. W dobrze wyposażonym laboratorium można przeprowadzić testy alergiczne i genetyczne zwierzaka. Dzięki wszystkim tym możliwościom łatwiej jest rozpoznać, co dolega zwierzakowi. Szybkie rozpoznanie choroby pozwala na skuteczność leczenia, dlatego odpowiednia diagnostyka jest tak ważna.

Zabiegi chirurgiczne

Zdarza się tak, że stan zwierzęcia wymaga interwencji chirurgicznej. W lecznicach weterynaryjnych, w których pracują doświadczeni lekarze weterynarii, wykonuje się wiele skomplikowanych zabiegów. Obejmują one zarówno chirurgię miękką, jak i ortopedyczną. W szpitalu dla zwierząt możemy liczyć na badania kardiologiczne i morfologiczne naszego psa czy kota. W trakcie zabiegu powinny być monitorowane funkcje życiowe zwierzaka. W ramach chirurgii ortopedycznej przeprowadza się operacje zerwanych więzadeł, zwichniętej rzepki. W najlepszych przychodniach weterynaryjnych wykonuje się też osteosyntezy oraz zabiegi medycyny regeneracyjnej, polegające na leczeniu komórkami macierzystymi.

Bezpieczna ciąża

Dobry weterynarz otacza zwierzęta opieką ginekologiczną i położniczą. W lecznicach takich jak Arka s.c. Przychodnia Weterynaryjna pobiera się i bada nasienie, wyznacza optymalny czas krycia. Przeprowadza się także sztuczną inseminację i monitoruje zdrowie zwierzęcia podczas ciąży. Pracownicy przychodni Arka asystują podczas porodu i pomagają w opiece nad miotem. Wykonują też zabiegi cesarskiego cięcia. Tę lecznicę prowadzą lekarze weterynarii specjalizujący się w różnych dziedzinach ochrony zdrowia zwierząt. To nowoczesne, świetnie wyposażone gabinety weterynaryjne, w których przeprowadza się wszystkie wymienione powyżej zabiegi – od diagnostyki, przez chirurgię, po położnictwo. Tutaj nasze zwierzę znajdzie kompleksową opiekę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz